Billa pomáha slabozrakým a nevidiacim pri nákupoch už aj v Nitre


Foto: Billa pomáha slabozrakým a nevidiacim pri nákupoch už aj v Nitre Foto: ilustračné

Spoločnosť Billa spustila minulý rok pre nevidiacich a slabozrakých zákazníkov službu „Nákupný asistent“ a po úspechoch je táto služba dostupná aj v predajni Billa v Nitre, v OC Mlyny.  

„Od vkročenia do predajne až po vyprevadenie na ulicu sa bude nevidiacemu či slabozrakému zákazníkovi venovať odborne vyškolený zamestnanec, pomôže mu s výberom potravín, informuje ho o práve prebiehajúcich akciách či pomôže s tovarom pri pokladni,“ hovorí marketingová riaditeľka BILLA Denisa Pernicová. Takáto služba na Slovensku doteraz chýbala a preto sa Billa ako prvý obchodný reťazec rozhodla túto službu sprístupniť. 

„Možnosť pohodlného a bezstresového nákupu nie je pre ľudí so zrakovým postihnutím vôbec samozrejmosť. O to viac sme v Únii privítali nápad na asistované nákupy, keď zamestnanec Billy bude nápomocný nevidiacemu alebo slabozrakému zákazníkovi. Pri realizácii sme úzko spolupracovali aj s ľuďmi so zrakovým postihnutím, aby hotový projekt čo najvernejšie odrážal ich potreby,“ hovorí Petr Ostružiar manažér pre PR a fundraising z Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk