Zamestnanci Dusla budú môcť využiť novú cyklotrasu, spoločnosť podporí jej výstavbu sumou 60 tisíc


Foto: Zamestnanci Dusla budú môcť využiť novú cyklotrasu, spoločnosť podporí jej výstavbu sumou 60 tisíc Foto: sala.sk

Generálny riaditeľ spoločnosti Duslo Petr Bláha uviedol, že spoločnosť prispeje sumou, ktorú malo zaplatiť mesto v rámci spolufinancovania projektu. „Sme dohodnutí aj s pánom primátorom, aj s predstavenstvom spoločnosti, že tá suma bude 60-tisíc eur – je tam aj symbolika, pretože spoločnosť oslávi 60 rokov od svojho založenia,“ prezradil generálny riaditeľ Dusla Petr Bláha. Finančnú podporu ocenil aj primátor Šale.

„Slovo robí chlapa. Tento prísľub urobil pán generálny riaditeľ ešte pred voľbami, že v prípade, ak takýto zámer budeme realizovať, tak Duslo bude mať záujem sa na tom podieľať. Teraz sa od toho neodvracia. Tak ako sľúbil, Duslo prispeje vo výške spolufinancovania mesta, čo je približne 60-tisíc eur,“ uviedol primátor Jozef Belický. Peniaze, ktoré mesto vyčlenilo na spolufinancovanie výstavby použije na iné účely. „Mestskému zastupiteľstvu predložíme náš úmysel vybudovať exteriérové ihrisko na ZŠ J. Murgaša v Šali,“ dodal. 

Podnik zamestnáva približne 2 100 ľudí najmä zo Šale a blízkeho okolia. Cyklotrasa do Dusla sa podporila najmä preto, že uľahčí ľudom cestu ktorí smerujú do práce. „Táto výzva, v ktorej sme boli úspešní, podporovala cyklotrasy, ktoré smerujú za zamestnaním,“ doplnil primátor. Mesto má už predstavu aj o pokračovaní a nedávno predstavilo aj vizualizáciu II. etapy cyklotrasy, ktorá by mala zahŕňať aj rekonštrukciu predstaničného priestoru v Šali. 


Prečítajte si viac:


Zdroj: sala.sk