Nemocnica v Topoľčanoch zrekonštruovala Ortopedické oddelenie, modernizácia stála 25 tisíc eur


Foto: Nemocnica v Topoľčanoch zrekonštruovala Ortopedické oddelenie, modernizácia stála 25 tisíc eur Foto: procare.sk

Ortopedické oddelenie nemocnice Svet zdravia Topoľčany sa dočkalo obnovy. Nemocnica vymaľovala priestory, nakúpila nový nábytok či vymenila podlahy. Celkovo do modernizácie investovala 25 tisíc eur. Rekonštrukcia trvala dva mesiace.  

„Ortopedické oddelenie už potrebovalo túto revitalizáciu, nakoľko predošlý stav nebol dostatočne vyhovujúci. Najväčšiu čiastku, vyše 15-tisíc eur, sme pritom investovali do nutnej výmeny PVC podláh a obmenili tak kompletne celú plochu oddelenia,“ uviedol riaditeľ nemocnice Svet zdravia Topoľčany Viktor Dudáš. Rekonštrukciou prešla aj bezbariérová kúpeľňa pre pacientov. Zároveň sa opravili omietky a vymaľovali steny na celom oddelení. Zakúpil sa nový nábytok a pribudli aj navigačné prvky.

Rekonštrukcia prebiehala už v minulom roku, keď v decembri slávnostne otvorili Ústavnú pohotovostnú službu (ÚPS). Tú tvorí chirurgický, internistický, a traumatologický úsek, pričom všetko je sústredené na jednom oddelení, hneď pri vstupe do nemocnice. Centrálnu ÚPS tvoria ambulancie pre vyšetrovanie pacientov, expektačné lôžka vybavené pacientskou rampou, monitormi na sledovanie vitálnych funkcií či infúznymi stojanmi, vyšetrovacie lôžka, izolačná miestnosť pre infekčného pacienta i zázemie pre zdravotnícky personál, ktorý je pacientom k dispozícii 24 hodín denne a sedem dní v týždni.

Prečítajte si viac:


Zdroj: procare.sk

  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne