Nitra rozšíri počet výpožičných miest bicyklov, pribudnú aj servisné cyklostojany


Foto: Nitra rozšíri počet výpožičných miest bicyklov, pribudnú aj servisné cyklostojany Foto: arriva.sk

Nové stojiská s bicyklami pribudnú v meste v rámci služby zdieľania bicyklov, ktorá v Nitre funguje od júla 2017. Mesto o nových lokalitách rokuje s DP Arriva ako aj s občianskou iniciatívou Rozbicyklujeme Nitru. Nové výpožičné miesta by mali vzniknúť pri internáte pod Zoborom, pri Bille na Klokočine, pri Lidli na Chrenovej, pri hlavnom vstupe do Agrokomplexu a blízko medzimestskej zastávky pri NAY na Chrenovej.  

„Každý stojan znamená zhruba desať bicyklov, čiže keby ich bolo päť, tak 50 bicyklov by určite pribudlo,“ povedal Dvonč. V rámci služby bike sharing sa doposiaľ zaregistrovalo približne 5 000 užívateľov. Obyvatelia a návštevníci mesta si počas vlaňajšej sezóny mohli požičať 70 bicyklov na siedmich stanovištiach. 

Na základe požiadavky iniciatívy Rozbicyklujme Nitru mesto zakúpi 4 servisné cyklostojany. Tie poskytnú možnosť opravovať základné poruchy na bicykli. „Je jasný pokyn pre Stredisko mestských služieb vyjsť cyklistom maximálne v ústrety tam, kde to dopravný inšpektorát dovolí,“ dodal primátor.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: nitraden.sk