Poisťovňa Union sprístupnila pre pacientov špeciálne vyšetrenia v PET centre v Nitre


Foto: Poisťovňa Union sprístupnila pre pacientov špeciálne vyšetrenia v PET centre v Nitre Foto: poistovne.sk

Vďaka novým typom tomografických vyšetrení, ktoré zaviedli v špecializovanom PET centre v Nitre, je možné už aj na Slovensku pristúpiť k šetrnejšiemu vyšetreniu pacientov a tým poskytnúť presnejšie výsledky pre lekárov. Táto novinka je pre onkologických pacientov, ktorí trpia karcinómom prostaty, alebo neuroendokrinnými nádormi.  

Moderná metóda dokáže presne odhaliť, kde sa nádor nachádza a tiež odhaliť aj prípadné metastázy. Výhodou je tiež to, že čas ožarovania pacienta je kratší, a preto je celé vyšetrenie omnoho šetrnejšie. Naviac dokáže odhaliť ochorenie v skoršom štádiu, čím pre pacienta zvyšuje šancu na uzdravenie sa a pomáha efektívnejšie nasadiť terapiu.  

Union, sa ako jediná zdravotná poisťovňa dohodla s PET centrom v Nitre, ktoré tieto špeciálne vyšetrenia realizuje na úhrade výkonov pre svojich poistencov. „Chceme, aby naši poistenci mali prístup k tomu najmodernejšiemu, a sme radi, že sa nám podarilo túto spoluprácu dohodnúť,“ uviedla Elena Májeková, členka predstavenstva ZP Union.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: noviny.sk