Zlatomoraveckí policajti sa nedávno stretli s pomerne bizarnou výhovorkou vodiča Dacie Duster, ktorého chceli zastaviť v obci Jedľové Kostoľany. Všimli si totiž, že nemal zapnutý bezpečnostný pás.
Hliadka spustila svetelné výstražné znamenie spolu s nápisom STOP, no muž namiesto toho, aby zastavil ešte pridal. Rovnako tak nereagoval ani na zvukové výstražné znamenie a snažil sa s vozidlom uniknúť. Zastavil až na trávnatej ploche za rodinným domom.
„Vodič hliadke uviedol, že síce videl policajné auto aj svetelné výstražné znamenie s nápisom STOP, ale myslel si, že si z neho niekto robí srandu,“ tlmočila polícia slová 56-ročného vodiča. Vysvetlenie mužovho zvláštneho správania priniesla následná dychová skúška. „Tá vyšla pozitívna s výsledkom 0,38 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 0,79 promile,“ dodali policajti.
Opitému mužovi ďalšiu jazdu zakázali a zadržali mu aj vodičský preukaz. O skutku bola spísaná správa o výsledku objasňovania priestupku.