Falošný lekár chcel oklamať dôchodkyňu, tá si jeho historku našťastie preverila a o tisíce neprišla


Foto: Falošný lekár chcel oklamať dôchodkyňu, tá si jeho historku našťastie preverila a o tisíce neprišla Foto: ilustračné

78-ročná dôchodkyňa z Nitry sa nedala „nachytať“, keď jej v sobotu popoludní zatelefonoval neznámy muž a oznámil jej, že jej syn mal nehodu. Pani Alžbete povedal že je lekár, ktorý ho ošetruje, pretože má poranený jazyk a nemôže hovoriť. Prečítal jej list od syna v ktorom ju žiadal o 4 000 eur, pretože nehoda sa nemala riešiť cez políciu. Následne jej nadiktoval telefónne číslo na ktoré má zavolať, keď bude mať peniaze, a a aby sa dohodli čo ďalej.  

Po telefonáte sa pani Alžbeta vybrala do banky, odkiaľ vybrala 2 000 eur. „Následne zavolala svojmu príbuznému, ktorému povedala čo sa stalo a dozvedela sa, že jej syn je v poriadku a nemal žiadnu nehodu.  K odovzdaniu peňazí nakoniec nedošlo a údajný doktor sa taktiež neozval.  Vyšetrovateľ z Nitry začal trestné stíhanie pre zločin podvodu v štádiu pokusu,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Božena Bruchterová.  

Dôchodkyňa bola naozaj opatrná a o pravdivosti slov volajúceho sa presvedčila. Telefonát príbuzným jej zachránil 4 000 eur, ktoré od nej pýtal falošný doktor. Polícia upozorňuje občanov, aby nenaleteli na triky podvodníkov, a aby si ich telefonáty vždy preverili. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra