Na nitrianskych sídliskách vymenia vykurovací systém, výmena sa dotkne tisícok obyvateľov


Foto: Na nitrianskych sídliskách vymenia vykurovací systém, výmena sa dotkne tisícok obyvateľov Foto: ilustračné/energie-portal.sk

Na sídliskách Klokočiny a Diely sa bude modernizovať vykurovací systém. O modernizáciu sa postará Nitrianska teplárenská spoločnosť. Verejnou súťažou vybrala dodávateľa, ktorý sa postará o nové potrubné rozvody. Investícia, ktorej cieľom je výrazná úspora energie a zníženie emisií je naplánovaná na roky 2018 až 2022 a dotkne sa viac ako 10 100 bytov a približne 26 tisíc obyvateľov.  

Teplárne zrušia všetkých 17 lokálnych kotolní na Klokočine a Dieloch a teplo budú čerpať z centrálneho zdroja nachádzajúceho sa v už existujúcom technologickom centre na sídlisku Párovce. Obyvatelia sídlisk si po dokončení modernizácie budú môcť regulovať teplotu v panelákoch podobne ako je tomu v rodinných domoch, napríklad pri ohreve teplej vody.  

Projekt má znížiť spotrebu energie o 15 až 20 % a množstvo produkovaných emisií CO2 by sa malo znížiť o 25 až 30 %, zároveň sa odstránením 17 starých kotolní znížia náklady na servis, údržbu či revízie.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: nitraden.sk