5. októbra sa uskutoční v poradí už 12. ročník Nitrianskej hudobnej jesene


Foto: 5. októbra sa uskutoční v poradí už 12. ročník Nitrianskej hudobnej jesene

Mesto Nitra a Súkromné konzervatórium v Nitre  pripravili  pre fanúšikov vážnej hudby koncerty v rámci tradičného podujatia Nitrianska  hudobná jeseň, ktorá sa koná pod záštitou nitrianskeho primátora Jozefa Dvonča. Súčasťou podujatia bude aj gitarový festival, ktorý pripravuje Originál, o. z.. Nitrianska synagóga pripravuje priestor aj na vzácne stretnutia s domácimi, ale aj zahraničnými umelcami počas mesiaca október, ktoré sa uskutočnia 8 – krát.

12. ročník Nitrianskej hudobnej jesene sa začína 5. októbra a otvorí ho o 18. 00 hod Slovenský komorný orchester pod umeleckým vedením Ewalda Danela, počas ktorého odznejú diela A. Vivaldiho, J. A. Bendu a P. I. Čajkovského.

8. októbra sa uskutoční druhý koncert kde odznejú diela L. van Beethovena, R. Clarka a J. Brahmsa v podaní Martina Rumana – viola; Aleny Hučkovej – klavír a Lukáša Poláka  (CZ) – violončelo.

12. októbra  ENSEMBLE LUMINEUX (CZ) v zoskupení –  Irena Troupová – soprán; Petr Pomkla – flauta; Katarína Madariová – violončelo a Lucie Fišerová – čembalo –   uvedú diela A. Vivaldiho, J. S. Bacha, J. J. Quantza, G. F. Händla, I. Hurníka, B. Martinů, J. Nováka a V. Godára.

15. októbra v podaní popredného českého komorného súboru  KINSKY TRIO PRAGUE (Veronika Böhmová – klavír; Lucie Sedláková Hůlová – husle a Martin Sedlák – violončelo) odznejú diela W. A. Mozarta, B. Smetanu a D. Šostakoviča.


22. októbra na poslednom koncerte predstavia svoj „Projekt Elgar“ MUCHA QUARTET s KOMORNÝM ORCHESTROM  ZOE a harfistkou Máriou Kmeťovou.

19. – 21. októbra sa uskutoční 34. medzinárodný festival klasickej gitarovej hudby CITHARA  AEDICULAE  2017  i. m. Pavol Sika a predstavia sa na ňom gitaristi: Mateusz Kowalski (PL); Zsófia Boros (HU) a Goran Krivokapić (ME/DE).

V Súkromnom konzervatóriu v Nitre budú počas trvania gitarového festivalu prebiehať gitarové workshopy, ktoré majú za cieľ pre návštevníkov zdokonaliť hru na gitare, ale aj spoznať hudbu popredných skladateľov. Účastníci môžu svoje interpretačné problémy prekonzultovať s pedagógmi a významnými aktívnymi umelcami, akými sú Ján Labant, Ryszard Bałauszko, Goran Krivokapić a Zsófia Boros.

Vstupné na koncerty Nitrianskej hudobnej jesene 2017 a festivalu Cithara aediculae 2017 i. m. Pavol Sika je: 4,- €; deti, študenti, dôchodcovia a ZŤP po predložení príslušného dokladu 2,- €. 

Predpredaj vstupeniek sa koná v Nitrianskom informačnom systéme na Štefánikovej tr. 1, Nitra, ale vstupenky možno zakúpiť aj 30 minút pred koncertom priamo v synagóge v Nitre.

Milovníci hudby pozývame Vás na neopakovateľné prežitie jesenných večerov do Synagógy v Nitre.

 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu