Traja muži pre reproduktor fyzicky napadli 20-ročného mladíka, na druhý deň skončili na polícii


Foto: Traja muži pre reproduktor fyzicky napadli 20-ročného mladíka, na druhý deň skončili na polícii Foto: minv.sk

Počas víkendu sa v Leviciach stala v nočných hodinách lúpež, keď tri osoby prepadli na ulici Sv. Michala 20-ročného muža od ktorého žiadali prenosný reproduktor, čo on odmietol a dal sa na útek. Trojica ho však dobehla a fyzicky napadla.

Muža zvalili na zem, udierali ho päsťami do tváre a kopali do celého tela. Zobrali mu jeho osobné veci a ušli. Poškodený utrpel ľahké zranenia a krádežou mu bola spôsobená škoda vo výške 350 eur. Levickí policajti okamžite po spáchaní skutku začali pátrať a trojicu podozrivých na druhý deň zadržali.  

„Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Levíc obvinil zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva 35-ročného Emanuela, 21-ročného Oldricha a 15-ročného Štefana. Obvineným hrozí v zmysle trestného zákona za zločin lúpeže trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. U mladistvého sa trest spravidla znižuje na polovicu. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie obvineného Emanuela a Oldricha,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Božena Bruchterová. 
Zdroj: KR PZ Nitra