Kamerový systém Mestskej polície sa rozšíri o tri nové kamery


Foto: Kamerový systém Mestskej polície sa rozšíri o tri nové kamery

Bezpečnostný kamerový systém Mestskej polície (MsP) v Nitre by sa mal už čoskoro rozšíriť o tri nové kamery. Umiestnené budú na parkovisku pred zimným štadiónom na Podzámskej ulici, na ulici Sihoť v mestskom parku a na križovatke ulíc Mariánska a Párovská.

„Podľa schválenej Koncepcie rozvoja bezpečnostného monitorovacieho kamerového systému mesta Nitry do roku 2015 sme v súčasnosti v sklze s 13 kamerami, s odhadovaným rozpočtom na realizáciu 273 000 eur,“ uviedol.

Kamerový systém je podľa štatistík MsP veľmi účinným nástrojom na odhaľovanie priestupkov i trestných činov. V priebehu minulého roka zaznamenali operátori tohto systému celkovo 1058 udalostí.

Prevažovali medzi nimi hlavne dopravné priestupky, predovšetkým pri parkovaní na priechodoch pre chodcov, na autobusových zastávkach a na verejnej zeleni.

„Na žiadosť Policajného zboru SR, ale aj našich hliadok, operátori kamerového systému prezreli alebo zálohovali celkovo 322 prípadov. Šlo zväčša o priestupky, porušenia zákona a verejného poriadku, dopravné nehody, či vytváranie skládok odpadu a podobne,“ uviedol Duchoň.

Foto: ilustračné, tasr

Miesto: -
Dátum: 09.04.2015


Prečítajte si viac: