Zvieratá zo Starého parku v Nitre majú nový domov. Pozorovať ich budete môcť z vyhliadkového móla


Foto: Zvieratá zo Starého parku v Nitre majú nový domov. Pozorovať ich budete môcť z vyhliadkového móla
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Mesto Nitra

Pri najväčšej rekonštrukcii počas 150-ročnej histórie Starého parku v Nitre myslelo mesto aj na zvieratká. V uplynulých dňoch vznikla nová zvieracia obora, ktorá okrem toho, že je priestrannejšia, poskytuje danielom a muflónom oveľa viac zelene ako pôvodná. 

„Danielom a muflónom sme vytvorili koridor, ktorý viedol z pôvodnej zvernice do novej,“ približuje mesto v príspevku na sociálnej sieti.

Súčasťou novej obory bude aj vyhliadkové mólo, za mŕtvym ramenom rieky, ktoré umožní návštevníkom pozorovať zvieratá z bezprostrednej blízkosti v ich prirodzenom prostredí. Verejnosti však bude sprístupnená až po ukončení rekonštrukcie. Práce sú naplánované do konca tohto roku. 

Počas opráv za takmer šesť miliónov eur prejde park komplexnou zmenou. V marci tohto roka mesto začalo s ošetrovaním drevín, momentálne sa pracuje aj na žabej fontáne a verejnom osvetlení.

Minulý týždeň pokročilo aj budovanie mlatových chodníkov, verejných toaliet, kioskov, asfaltových povrchov a tiež aj plochy okolo jazera. Po ukončení rekonštrukcie nájdeme v parku aj vynovené detské ihriská či workoutové zóny pre seniorov. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu