Policajti ho zastavili, lebo nemal pás. Zistili, že vezie zlodejku na kradnutom aute bez dokladov


Foto: Policajti ho zastavili, lebo nemal pás. Zistili, že vezie zlodejku na kradnutom aute bez dokladov Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Dve muchy jednou ranou - tak by sa dala opísať nočná služba policajtov z Vráblov. Tí spozorovali vodiča „bavoráku“, ktorý nemal zapnutý bezpečnostný pás. Z uvedeného dôvodu ho zastavili a skontrolovali.

„Pri kontrole boli vodič aj spolujazdkyňa vyzvaní, aby predložili občianske preukazy a vodič aj doklady potrebné na vedenie a prevádzku motorového vozidla. Obaja však uviedli, že občianske preukazy pri sebe nemajú, ale poskytnú svoje údaje,“ uviedla nitrianska krajská polícia na sociálnej sieti. 

Následnou lustráciou bolo zistené, že ide o 26-ročného muža a 27-ročnú ženu. Vodič mal však zadržaný vodičský preukaz a vozidlo, na ktorom jazdil, bolo v pátraní z dôvodu odcudzenia.

Po jeho spolujazdkyni bolo zároveň vyhlásené pátranie kvôli krádeži. Dodatočne bolo zistené, že zabudla nastúpiť do výkonu trestu odňatia slobody, preto tam bola hneď aj policajtmi odovzdaná.

„Vodiča policajti obmedzili na osobnej slobode a boli s ním vykonané ďalšie procesné úkony. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ dodala nitrianska krajská polícia. 

Prečítajte si viac:


  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne