Frekventovanú križovatku v Nitre dočasne uzavrú, zmeny sa dotknú vodičov aj cestujúcich v MHD


Foto: Frekventovanú križovatku v Nitre dočasne uzavrú, zmeny sa dotknú vodičov aj cestujúcich v MHD Foto: Nitrak.sk

Od soboty 26. augusta až do nedele 3. septembra bude uzavretá križovatka ulíc Farská – Ďurkova – Mostná. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodu. 

Ako informovalo mesto na svojej webovej stránke, vodiči budú musieť využiť obchádzkovú trasu, ktorá povedie cez ulice Párovská, Ďurkova, Vikárska, Janka Kráľa a ďalej cez ulice Štúrova, Wilsonovo nábrežie, Kmeťkova, Mostná a späť.

„Bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky bude zaistená prenosným dopravným značením,“ dodáva radnica.

Obmedzenia v MHD

Zmeny sa dotknú aj cestujúcich, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu. Konkrétne budú upravené trasy autobusových liniek 7, 17 a 30. Do časti Párovce bude počas výluky jazdiť iba linka 7. Autobusy s číslami 17 a 30 zas budú premávať cez zastávku CENTRUM, Mlyny. 

Spoločnosť Transdev, ktorá v meste pod Zoborom zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu, taktiež priniesla viac informácií o tom, akými trasami dočasne povedú linky 7 a 17. 


Linka 7

Linka 7 pôjde v smere na Kalváriu obchádzkou po Vikárskej, Janka Kráľa, Jesenského, Parkovom nábreží, Mostnej a Kmeťkovej. Počas odklonu vynechá zastávku Divadlo Andreja Bagara. Na zastávkach, ktoré sa nachádzajú na obchádzkovej trase, spoje nezastavia.


V smere na Klokočinu bude jazdiť obchádzkou po Štúrovej, Janka Kráľa a Schurmannovej. Počas odklonu vynechá zastávky Fraňa Mojtu a Divadlo Andreja Bagara. Na zastávke CENTRUM, Mlyny zastaví na nástupišti na strane obchodného domu Tesco (ako linky smer Klokočina a Mlynárce).

Linky 17 a 30

Linky 17 a 30 v smere do priemyselného parku a na Chrenovú využijú obchádzku po Štúrovej, Štefánikovej triede, Palárikovej, Fraňa Mojtu a Kmeťkovej. Počas odklonu vynechajú zastávky Štúrova (pri VBC), Párovská, Ďurková a Divadlo Andreja Bagara. 

Na obchádzkovej trase zastavia na zastávkach Štúrova (smer mesto), CENTRUM, Mlyny (Králik, ako linky smer Zobor) a Fraňa Mojtu.


V smere na Klokočinu a Diely povedie obchádzková trasa liniek po Kmeťkovej, Fraňa Mojtu, Palárikovej, Štefánikovej triede a Štúrovej. Počas odklonu vynechajú spoje mestskej hromadnej dopravy zastávky Divadlo Andreja Bagara, Ďurková a Párovská. 

Na obchádzkovej trase zastavia na zastávkach Fraňa Mojtu, Palárikova a CENTRUM, Mlyny (Tesco, ako linky smer Klokočina).

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu