FOTO: Nitriansky hrad získal Zlatý špendlík. Ocenenie, ktorým sa môže pochváliť len osem pamiatok na Slovensku


FOTO: Nitriansky hrad získal Zlatý špendlík. Ocenenie, ktorým sa môže pochváliť len osem pamiatok na Slovensku
Galéria: 7 fotiek
Foto: Nitrak.sk/events.withgoogle.com

Nitriansky hrad je top hradom v celom kraji, rozhodli o tom používateľské recenzie na Mapách Google. Stal sa tak jednou z ôsmich pamiatok na celom Slovensku, ktoré toto ocenenie získali. Zaujímavosťou je tiež to, že Zlatý špendlík sa u nás odovzdával vôbec prvýkrát.

Tri hlavné kritériá

Kultúrne pamiatky boli vybraté na základe viacerých kritérií – rozhodoval celkový počet recenzií, počet hviezdičiek aj správne vyplnený a aktuálny profil vo vyhľadávači a na Mapách Google.

Ďalšie ocenenie preto smerovalo na hrad Devín, na Bojnický zámok i na Spišský hrad. V Banskobystrickom kraji bol ocenený Fiľakovský hrad, v Prešovskom kraji Hrad Ľubovňa a v Žilinskom kraji Oravský hrad. Posledný Zlatý špendlík dostal Hrad Branč, ktorý sa nachádza v Trnavskom kraji.

Skvelá spätná väzba

Za Nitriansky hrad prebrala cenu Veronika Pleštinská, riaditeľka neziskovej organizácie Castellum, ktorá hrad spravuje. „Ocenenie Zlatý špendlík má pre nás veľký význam, nakoľko je vyjadrením pozitívneho vnímania našej produkcie priamo od návštevníkov,“ povedala. 

Podľa Pleštinskej ide o skvelú spätnú väzbu, ktorá celý tím ešte viac motivuje k neustálemu napredovaniu a posúvaniu sa na vyššiu úroveň. 

  Pokračovanie článku pod reklamou  

„Zároveň je odmenou aktivít inštitúcií, ktoré to neraz v snažení o záchranu a zveľaďovanie kultúrno-historických pamiatok nemajú ľahké,“ dodala ešte.


Nitriansky hrad môžete cez leto navštíviť každý deň v čase od 7:00 do 20:00 hod. Najlacnejší vstup stojí 1 euro, uvidíte však len areál hradu bez expozícií. Vybrať si môžete aj samostatnú  prehliadku alebo so sprievodcom, ceny sa však líšia. Viac informácií o otváracích hodinách a cene vstupného nájdete na stránke hradu.

 

Prečítajte si viac: