Ľudia cestujúci prímestskou dopravou prídu o desiatky spojov. Arrive chýbajú vodiči


Foto: Ľudia cestujúci prímestskou dopravou prídu o desiatky spojov. Arrive chýbajú vodiči Foto: Facebook/ARRIVA na Slovensku

Cestujúcich prímestskou autobusovou dopravou v okolí Nitry a Topoľčian čakajú najbližšie týždne značné obmedzenia. Dopravca Arriva Nitra na svojej webovej stránke oznámil, že od 4. septembra až do odvolania pozastaví prevádzku vybraných spojov.

Dôvodom sú chýbajúci vodiči autobusov. „Vzhľadom na počet vodičov autobusov, ktorých má naša spoločnosť momentálne k dispozícii, nedokážeme plnohodnotne zabezpečiť objednanú dopravnú obslužnosť v okresoch Nitra a Topoľčany,“ upozornila spoločnosť patriaca pod skupinu Arriva.


Podľa zverejneného zoznamu sa zmeny dotknú takmer 40 spojov na viac ako dvadsiatich linkách. Viac spojov bude chýbať v ranných hodinách, konkrétne až 25. Popoludní cestujúci prišli o 14 spojov.

Najviac ich bolo pozastavených na trase Nitra – Vinodol, Nitra – Výčapy-Opatovce a Nitra – Komjatice. Štyri spoje vypadli aj na trase Topoľčany - Súlovce.

Dopravca sa cestujúcim ospravedlnil a ako uviedol, snažil sa pozastaviť „len tie spoje, ktoré budú mať minimálny negatívny dopad na cestujúcich.“

Celý zoznam nájdete na stránke Arriva Nitra, kde budú zverejnené aj všetky aktualizácie týkajúce sa daných obmedzení. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu