Je COVID späť? Nemocnice v Nitrianskom kraji začínajú opätovne otvárať vakcinačné centrá


Foto: Je COVID späť? Nemocnice v Nitrianskom kraji začínajú opätovne otvárať vakcinačné centrá Foto: ilustračné

Počet ľudí nakazených ochorením COVID-19 začal koncom septembra opäť stúpať. Nemocnice v Nitrianskom kraji sa preto rozhodli opätovne otvoriť vakcinačné centrá. Zatiaľ tak urobila Fakultná nemocnica Nitra a Nemocnica Agel v Leviciach. 

Nitrianska nemocnica bude počas októbra očkovať záujemcov proti ochoreniu COVID-19 každú stredu v čase od 8:00 do 12:00. Čas medzi 10:00 až 12:00 bude vyhradený prioritne pre registrovaných pacientov. Tí tak môžu urobiť prostredníctvom portálu Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI).

Zaočkovať sa môžu prísť záujemvocia od 18 rokov. Očkovanie bude zabezpečené prostredníctvom ambulancie tropickej medicíny a ambulancie cudzokrajných chorôb na infekčnej klinike. 

Levická nemocnica začne s vakcináciou v piatok 6. októbra. Vykonávať sa bude v priestoroch pediatricko-endokrinologickej ambulancie taktiež v čase od 8:00 do 12:00. Zaočkovať sa môžu prísť záujemci už od 12 rokov, neplnoletí však musia prísť len v sprievode zákonného zástupcu. 


Obe nemocnice očkujú výhradne novou vakcínou Comirnaty Omicron XBB.1.5. Vakcína sa podáva nezávisle od druhu podanej očkovacej látky v rámci predchádzajúceho očkovania. Od podania poslednej dávky však musia uplynuť minimálne tri mesiace.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: