Žena v Nitre sa vyhrážala malému dievčatku smrťou. Vadilo jej, že má rovnaké meno ako jej mačka


Foto: Žena v Nitre sa vyhrážala malému dievčatku smrťou. Vadilo jej, že má rovnaké meno ako jej mačka Foto: justice.gov.sk, pixabay.com

Sudkyňa Okresného súdu v Nitre vydala trestný rozkaz voči žene obvinenej z trestného činu nebezpečného vyhrážania. Toho sa mala dopustiť, keď zastrašovala maloleté dievča a jej otca na detskom ihrisku, a následne na nich kričala, že ich zabije.

K udalosti malo dôjsť 21. septembra 2023 okolo poludnia na detskom ihrisku v Nitre po tom, čo otec volal na svoju maloletú dcéru, pričom ju oslovil menom Mia. Obvinená následne začala na muža agresívne kričať s tým, že akým právom dal dieťaťu toto meno, pretože tak sa môže volať len jej mačka. Táto absurdná výčitka bola len začiatok a celá situácia rýchlo vyeskalovala. 

Poškodenému povedala, že má so svojim sk**veným deckom vypadnúť do p**i, kričala, že obesí jeho dcéru na strome, zabije jeho aj jeho dcéru,“ píše sa ďalej v trestnom rozkaze. Toto správanie vzbudilo v otcovi dôvodnú obavu o život a bezpečnosť seba aj svojej dcéry. 

Obvinená bola na základe týchto udalostí odsúdená na trest odňatia slobody v trvaní 6 mesiacov podmienečne so skúšobnou dobou v trvaní jedného roka. Proti rozsudku sa možno odvolať. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu