Telefonickí podvodníci sú opäť aktívni. V Nitre skúšali nachytať aj policajta


Foto: Telefonickí podvodníci sú opäť aktívni. V Nitre skúšali nachytať aj policajta Foto: pixabay.com

Polícia Nitrianskeho kraja zverejnila v príspevku na sociálnej sieti upozornenie na zvýšenú aktivitu podvodníkov, ktorí kontaktujú ľudí cez telefón, a pod rôznymi zámienkami sa z nich snažia vylákať peniaze alebo cennosti. Pri svojich praktikách využívajú manipuláciu, svoje obete sa snažia zmiasť a vystrašiť.

V niektorých prípadoch, kedy boli títo podvodníci úspešní, sa im podarilo svoje obete obrať aj o celoživotné úspory. Zameriavajú sa predovšetkým na starších alebo osamelo žijúcich ľudí, stále viac sa však objavujú prípady, kedy kontaktovali ľudí v produktívnom veku. V NItre sa dokonca ozvali aj jednému policajtovi. 

Mužský hlas predstavujúci sa ako český policajt oznamuje, že váš syn mal dopravnú nehodu a je potrebné zložiť finančnú hotovosť,“ opisujú nitrianski krajskí policajti typický priebeh takéhoto telefonátu. V prípade, že obeť príbehu uverí, sa podvodník pokúsi prehovoriť ich, aby z okna vyhodili tašku s hotovosťou. Vyzdvihnúť ju má “policajt”, ktorý peniaze odovzdá príbuznému “v núdzi”.

Žiaden z týchto telefonátov evidovaných v poslednej dobe nebol našťastie úspešný. Policajti však naďalej odporúčajú obozretnosť a zdôrazňujú, že policajti v žiadnom prípade nepožadujú od občanov finančnú hotovosť. 


Prečítajte si viac: