FOTO: Nitrania vypustili nad Kalváriou desiatky šarkanov. Ako vyzerala tohtoročná Šarkaniáda?


FOTO: Nitrania vypustili nad Kalváriou desiatky šarkanov. Ako vyzerala tohtoročná Šarkaniáda?
Galéria: 23 fotiek
Foto: Nitrak.sk

V sobotu 14. októbra sa na nitrianskej Kalvárii uskutočnilo obľúbené podujatie - už 11. ročník Šarkaniády. Počasie podujatiu prialo a nebo tak opäť zaplnili šarkany rôznych veľkostí, tvarov aj farieb. 

Tí, čo si vlastného šarkana nedoniesli, si ho mohli zakúpiť alebo vyrobiť priamo na mieste. Nitrianska Mareena si pre verejnosť pripravila tvorivý workshop s lektorom Jurajom, kde mal každý možnosť vyrobiť si šarkana presne podľa svojich predstáv. Fantázii sa medze nekládli a materiálu bolo dostatok.

Pre deti boli nachystané aj rôzne aktivity v infostánku Turistického informačného centra Nitra a maľovanie na tvár. Nechýbala ani chutná káva, čaj a podpecníky.


Na akciu zavítalo vyše sto ľudí, najmä rodiny s deťmi, ktoré mali z púšťania drakov najväčšiu radosť. Majitelia tých najkrajších šarkanov mohli získať aj medailu či drobné vecné ceny. 

Ak ste tohtoročnú Šarkaniádu nestihli, pozrite si galériu a uvidíte, ako sa bavili malí i tí veľkí.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu