Futbalisti FC Nitra prehrali vonku s MŠK Žilina 0:2


Foto: Futbalisti FC Nitra prehrali vonku s MŠK Žilina 0:2 Foto: fcnitra.com

V dohrávke 12. kola Fortuna ligy prehrali futbalisti FC Nitra na Štadióne MŠK Žilina 0:2. Bodovo sú tak obaja súperi vyrovnaní, keď doposiaľ nazbierali 21 bodov. 

V prvej polovici prvého polčasu sa obe mužstvá dostávali do príležitostí, ktoré však nedokázali gólovo využiť. Domáci Žilinčania neustále útočili, avšak Nitrianska obrana bola pozorná. Po rohovom kope Nitry sa domáci v 20. minúte dostali do rýchleho protiútoku, a Mráz spoza šestnásky prestrelil Lukáša. Žiline jeden gól nestačil a neustále sa hrozila z rýchlych protiútokov. Nitriansky brankár Hroššo sa tak na nedostatok práce nemohol sťažovať. O rozruch pred žilinskou bránou sa postarali aj Nitrania, keď Kuníkova strela len tesne minula bránu domáceho mužstva. Do konca polčasu bolo ešte pár náznakov šancí, avšak skóre sa už nemenilo. „Šošoni“ tak po prvom polčase vyhrávali 1:0.

Začiatok druhého polčasu bol v réžii Nitri. Avšak po nepozornosti pri bránení sa Žilinčania dostali do rýchleho protiútoku ale strela smerovala iba do konštrukcie brány. Domáci hrozili najmä po centroch, a s jedného takého padol aj druhý gól, keď v 57. minúte skóroval Králik. Po rohovom kope Nitra síce strelila gól, ktorý však rozhodca kôli ofsajdu neuznal. Domáci mali ešte jednu výraznú šancu ale Hroššo už gól nepustil. „Trogári“ sa snažili do konca zápasu streliť nejaký gól to sa im však nepodarilo. FC Nitra tak prehrala s MŠK Žilina pod Dubňom 2:0.

V tabuľke Fortuna ligy sa FC Nitra nachádza na 5. mieste s 21 bodmi rovnako ako MŠK Žilina. V nasledujúcom kole sa FC Nitra s stretne s tímom MFK Zemplín Michalovce v sobotu 21.10 o 17. hod. 

Reakcia domáceho trénera na zápas zo Žilinou

Ivan Galád: ,,My sme v dnešnom zápase chceli veľmi uspieť, hrali sme iným spôsobom ako keď sme hrali prvý zápas u nás doma. Ukázali sme viacej futbalovej kvality, ale súper strelil dva krásne góly. Vidím to tak, že naši chlapci trošku ukázali progres a výsledok pre nás priaznivý nie je ale výkon mal parametre, ktoré môžeme ďalej rozvíjať.“

MŠK Žilina – FC NITRA 2:0 (1:0)

MŠK Žilina: Volešák – Jánošík, Diaz, Špalek (72. Holúbek), Mráz (79. Cociuc), Vallo, Škvarka (C) (54. Olaitan), Králik, Kaša, Káčer


FC NITRA: Hroššo – Niba, Križan, Kóňa, Lola, Chovanec, Šimončič (C), Ivančík (46. Balaj), Kuník, Steinhübel (76. Valenta), Chari (60. Fábry)

Rozhodovali: Marhefka, Ferenc, Pozor

Góly: Mráz (20.), Králik (57. )

ŽK: Kaša – Niba, Steinhübel, Hroššo

Zostrih zo zápasuSlobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: fcnitra.com