FOTO: Starý park v Nitre prechádza masívnou obnovou v hodnote 5,7 milióna eur


FOTO: Starý park v Nitre prechádza masívnou obnovou v hodnote 5,7 milióna eur
Galéria: 10 fotiek
Foto: Facebook/ Mesto Nitra

Obľúbený nitriansky mestský park na Sihoti prechádza najväčšou obnovou za 150 rokov jeho existencie. Podľa informácií, ktoré mesto zverejnilo v príspevku na sociálnej sieti, v Starom parku prebiehajú v posledných týždňov viaceré práce súbežne. 

Na stavenisku pracuje aj firma, ktorá tu inštaluje nové detské a športové prvky. Pribudnúť by ich malo dohromady 50, pričom na svoje si prídu deti všetkých vekových kategórií, ako aj dospelí športovci. Niektoré herné prvky budú symbolizovať známe dominanty mesta – Nitriansky hrad a Zobor.

V zelenej oáze Nitry okrem toho aktuálne prebieha montáž nových lavičiek, ležadiel, stoličiek a stolov slúžiacich na oddych či piknik. Postupne pribúdajú aj odpadkové koše, stojany na bicykle a nové osvetlenie. 


Súčasťou revitalizácie je aj nová výsadba. V pláne je aj vytvoriť lúku s miestami vhodnými na grilovanie a chodníky z prírodných materiálov. Obnova sa týka aj ikonickej fontány – obľúbené “žabky” nahradia nové, vodník získa v parku čestné umiestnenie. 

Rekonštrukcia obľúbeného miesta pre relax a zábavu v prírode by mala byť dokončená do konca roka 2023. Financie vo výške 5,7 milióna eur mesto získalo z eurofondov. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: