V Šali plánujú znovu otvoriť osemročné gymnázium


Foto: V Šali plánujú znovu otvoriť osemročné gymnázium Foto: sala.sk

Gymnázium Juraja Fándlyho v Šali plánuje opäť spustiť osemročnú formu štúdia. Záujemci majú možnosť podať prihlášku do 20. marca 2024, prví žiaci tak nastúpia do ročníka 2024/25. 

S radostnou správou sa podelilo vedenie mesta Šaľa na svojom oficiálnom webe. V škole vraj momentálne panuje veľká radosť, školník už pred budovou nainštaloval pútač s informáciou o otvorení osemročného gymnázia. 

Škola však otvára triedy obrok, čo v rodičoch často vzbudzuje neistotu. Riaditeľ Vladimír Takáč dúfa, že tentokrát bude rozhodnutie o otvorení gymnázia platiť aj nasledujúce roky. Teší ho silný tím ľudí, ktorí sa vedia v Šali spojiť pre správnu vec.

Chcem sa poďakovať poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorí sú v krajskej rade školy a zastupujú náš okres, konkrétne Ildikó Agócs Kőrösi a Róbertovi Tölgyesimu,“ vyjadril sa riaditeľ. V okresnom meste so spádovou oblasťou by podľa neho osemročné gymnázium nemalo chýbať. 

Školu podľa neho čaká ťažká úloha získať si dôveru rodičov. Preto považuje za prioritné zabezpečiť kontinuitu tohto študijného programu. „Cesta bude veľmi ťažká, pretože ľudia potrebujú istotu. Ani vy nejdete nakupovať do obchodu, ktorý neviete, či je otvorený,“ zkonštatoval Takáč. 


Prečítajte si viac: