Koncert Zoči Voči, oslavy Halloweenu aj stretnutie havkáčov. 15 podujatí, ktoré tento týždeň zažijete iba v Nitre


Foto: Koncert Zoči Voči, oslavy Halloweenu aj stretnutie havkáčov. 15 podujatí, ktoré tento týždeň zažijete iba v Nitre Foto: Facebook/Zoči Voči, Sanbei by Hafpark, unsplash.com

Október už pomaly končí a začína sa nový mesiac. Hneď prvý novembrový deň nás čaká voľný deň - Sviatok všetkých svätých. Mnohí pôjdeme na hroby, aby sme zapálili sviečky a uctili si tak svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami.

Ak však nebudete vedieť, čo robiť v Nitre po zvyšok týždňa, máme pre vás pripravených 15 tipov na zaujímavé podujatia.


INDODIESEL NA CESTE

Kedy? 30. októbra 2023 od 19:00 do 21:00 hod.

Kde? Domof Creativity, Štefánikova 14

Štyria cestovatelia, šesť mesiacov na cestách, 20-tisíc kilometrov a nekonečne veľa problémov počas celej cesty.

Banskobystrický cestovateľ Marek Slobodník príde porozprávať, ako sa dostal domov z ďalekej Indie na štyroch dieslových motocykloch Royal Enfield.

Vstupné: 7 € v sieti ticketlive.sk, na mieste 9 €.


Jazyková kaviareň s Mareenou

Kedy? 31.októbra 2023 od 18:00 do 19:00 hod.

Kde? Gio Caffe, Kupecká 2

Nitrianska Mareena opäť organizuje Jazykovú kaviareň. K dispozícii bude slovenčina pre cudzincov, ale aj angličtina či nemčina. Viac informácií nájdete tu

Vstup voľný.


Luys Quintet

Kedy? 31. októbra 2023 od 18:00 do 20:00 hod.

Kde? Katedrála - Bazilika sv. Emeráma

Vystúpenie ženského speváckeho kvinteta LUYS z Arménska. Jedinečný a capella koncert za Arménsko. Odznejú na ňom pôvodné kresťanské viachlasové spevy v arménčine a gregoriánske chorály v latinčine.

Ústrednou myšlienkou organizátorov je vyjadrenie podpory prenasledovaným kresťanom v Arménsku, ale aj v iných častiach sveta, kde k nemu dochádza.

Vstupné na koncert je dobrovoľné.


Premietanie filmu Anatómia pádu

Kedy? 31. októbra 2023 od 19:30 do 22:00 hod.

Kde? V Synagóge, Ul. Pri Synagóge

Úspešná spisovateľka Sandra žije so svojím manželom Samuelom a 11-ročným nevidomým synom v odľahlej chate vo francúzskych Alpách. Jedného dňa je Samuel mŕtvy. Bola to samovražda, nešťastná náhoda, alebo….?

Verejné vyšetrovanie prípadu odkrýva nielen okolnosti samotnej smrti, ale tiež intímne a znepokojivé detaily búrlivého vzťahu manželov. Napínavá rodinná dráma, ktorá vďaka rafinovane vystavanému scenáru, nápaditej réžii a vynikajúcim hereckým výkonom získala na MFF v Cannes Zlatú Palmu.

Vstupné: 4 € / 5 €.


Karaoke Halloween

Kedy? 31. októbra 2023 od 19:45 hod.

Kde? V LifeHouse, Kmeťkova 27

Oslava Sviatku všetkých svätých v halloweenskom štýle a, samozrejme, v maskách. Čakajú vás súťaže, drinky a možno príde aj Žúr. Viac informácií nájdete na facebooku

Vstup voľný.Premietanie filmu Chlieb a soľ

Kedy? 2. novembra 2023 od 19:30 do 21:10 hod.

Kde? Synagóge, Ul. Pri Synagóge

Kebab, street rap a Chopin… Lenivé leto na rozpálenom sídlisku, kde sa dá iba bezcieľne pofľakovať, pochlastávať a vysedávať pri predajni kebabu. Pre Tima je však toto už iba spomienka počas prázdnin. Pred sebou má vidinu hviezdnej kariéry klavírneho virtuóza.

Doma ho čaká odťažitá matka, mladší brat a kamoši z mokrej štvrte, s ktorými zabíja vlečúce sa leto… pomaly sa však rozoznieva temný tón ako predzvesť tragédie…

Úsporná, ale prenikavá generačná výpoveď o tom, aké je to vrátiť sa domov a byť sám sebe cudzincom. Suverénny debut Damiana Kocura bol ocenený na MFF v Benátkach 22.

Vstupné: 4 € / 5 €


Coffee Tree Friends Kvíz - Halloweensky špeciál

Kedy? 2. novembra 2023 od 19:00 hod.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Kde? V Coffee Tree Friends, Palárikova 2046/1

Coffee Tree Friends vás pozýva na kvíz. Tentoraz to bude Halloweensky špeciál. Čakajú vás tematické drinky, otázky, atmosféra, ale hlavne tri hodiny skvelej zábavy. Každý v maske bude odmenený.

Kvíz pozostáva z 8 tematických kôl zložených z rôznych oblastí. Súťažiť môžu 2-7 členné tímy. Viac informácií nájdete tu.

Vstupné: 5 € na osobu. 


ZOČI VOČI

Kedy? 3. novembra 2023 od 19:00 do 21:00 hod.

Kde? Nová pekáreň, Rázusova 2

Príďte spolu so ZOČI VOČI osláviť 10 rokov od vydania albumu MILOVANÍ – NENÁVIDENÍ. Na koncerte zahrajú skladby z tohto albumu, ktoré už na iných počuť nebudete. Vystúpi aj lokálna predkapela Cherry Street - SK. Viac informácií nájdete na udalosti na facebooku

Vstupné: 12 € v predpredaji v sieti maxiticket.sk


Knižný swap

Kedy? 4. novembra 2023 od 14:00 hod.

Kde? Antikvariát Zrkadlo, Farská 32

Pravidlá: Maximálny počet prinesených kníh je 10 kusov, za každú prinesenú knihu je možné si odniesť maximálne jednu knihu, za kusy navyše sa platí 2 €/kus. Knihy musia byť čisté, nepoškodené.

Na swap nepatria knihy zatuchnuté, zašpinené, popísané, roztrhnuté či príliš opotrebované. Mierne poškodenie prebalu alebo vpísané venovanie je povolené.

Vstupné na swap: 2 €.


Čistenie Nitry s Greenpeace dobrovoľníkmi

Kedy? 4. novembra 2023 od 10:00 hod.

Kde? začiatok na parkovisku pri štadiónoch, Jesenského ul.

Poďte s Greenpeace čistiť okolie Nitry od zbytočných plastov. Aj vy môžete pomôcť svojou troškou. Pridajte sa k dobrovoľníkom/čkam a spoločne vyčistite okolie mesta. Prineste si so sebou znovupoužiteľné rukavice, dezinfekciu a dobrú náladu.

Viac o informácií o udalosti sa dozviete na facebooku


Stretnutie psov: pomerian, corgi, maltezák

Kedy? 4. novembra 2023 od 16:00 hod.

Kde? Sanbei by Hafpark, Kupecká 16

V Sanbei by Hafpark sa bude konať ďalšia párty pre vašich miláčikov. Tentoraz pôjde o stretnutie troch rás: pomerian, corgi a maltezák. Viac informácií nájdete na udalosti na facebooku.

Tu žijem, spievam, hrám…

Kedy? 4. novembra 2023 od 15:00 do 17:00 hod.

Kde? Staré divadlo Karola Spišáka, Ul. 7. pešieho pluku 1

Spoločný koncert slovenských a ukrajinských žiakov ZUŠ J. Rosinského. Na koncerte sa predstavia v sólových a komorných zoskupeniach.


Ľudo Kuruc a najväčšie hity Karola Duchoňa

Kedy? 4. novembra 2023 od 20:00 do 22:00 hod.

Kde? V Music A Cafe - OC Centro, Akademická 1

Koncert nezabudnuteľných hitov Karola Duchoňa v modernom šate s Ludo Kuruc Band. Viac informácií nájdete tu.

Vstupné: 17 €


Mário Belák & Marek Kutnár

Kedy? 4. novembra 2023 od 20:00 do 22:00 hod.

Kde? Uránia, Pri Synagóge 3

Mário Belák, Marek Kutnár a ich showtime vo dvojici. Za pomoci inštrumentálneho arzenálu - saxofónu, flauty, gitary, klavíra, doplneného o looper, vám zahrajú svoje aranže domácich, zahraničných aj vlastných songov. Viac sa dozviete tu.

Vstupné dobrovoľné.


Stretnutie orieškov a útulkáčov

Kedy? 5. novembra 2023 od 13:00 hod.

Kde? Sanbei by Hafpark, Kupecká 16

V Sanbei by Hafpark sa v nedeľu uskutoční aj stretnutie orieškov a útulkáčov. Čakajú na nich čerstvé haffiny, tartaletky, labko-menu, maškrtky, pivo, víno, čaj… Na širokú ponuku z menu sa môžu tešiť aj majitelia psíkov. Viac informácií nájdete na facebookuPrečítajte si viac: