Sviatok všetkých svätých už zapĺňa aj nitrianske cintoríny. Vyhnite sa pri návšteve problémom


Foto: Sviatok všetkých svätých už zapĺňa aj nitrianske cintoríny. Vyhnite sa pri návšteve problémom Foto: pixabay.com

V stredu 1. novembra 2023 si pripomíname Sviatok všetkých svätých, deň na to nasleduje Pamiatka zosnulých. Tieto dni sú pre množstvo Slovákov obdobím, kedy sa vracajú k svojim blízkym, ktorí už nie sú medzi nami. A to nielen myšlienkami, ale aj fyzicky návštevou hrobov. 

O hladký priebeh sviatočného obdobia sa starajú aj nitrianski policajti. Ti okrem iného upozorňujú cyklistov a chodcov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti používali za zníženej viditeľnosti reflexné prvky. Koniec októbra je už tradične spojený s pohybom veľkého množstva ľudí, ktorí často cestujú na cintoríny vo vzdialených kútoch krajiny. 

Príslušníci Policajného zboru tiež upozorňujú na zvýšenú aktivity zlodejov, ktorí sa snažia využiť chaos spojený s prítomnosťou väčšieho množstva ľudí na cintorínoch. Policajti preto ľuďom radia, aby si nikdy nenechávali svoje veci len tak pohodené bez dozoru. Okrádači vedia využiť aj krátkodobú nepozornosť. 

Polícia tiež v tomto období každoročne eviduje zvýšený počet krádeží vecí z áut. Návštevníkom cintorínov preto radia nenechávať si vo vozidle nič hodnotné, ak si nie sú istí, že stoja na stráženom parkovisku. 

Pokiaľ spozorujete ilegálnu aktivitu, ktorá narúša pokojný priebeh dušičiek, môžete to kedykoľvek oznámiť na telefónnom čísle 158. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu