FOTO: Medzi nominovanými na najprestížnejšie divadelné ocenenie je aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre


FOTO: Medzi nominovanými na najprestížnejšie divadelné ocenenie je aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/ Divadlo Andreja Bagara v Nitre, Bara Podola

Divadelné ocenenia sezóny DOSKY sú najprestížnejšie a najznámejšie ceny odovzdávané na Slovensku v oblasti divadla. Medzi nomináciami za rok 2023 sa ocitlo aj Divadlo Andreja Bagara v Nitre. 

Do úzkeho výberu pre hlavnú cenu za najlepšie kostýmy sa dostala výtvarníčka Marija Havran za jej prácu na obľúbenej inscenácii Zlatá lýra. „Gratulujeme a tešíme sa z jej úspechu,“ vyjadrilo sa divadlo v príspevku na sociálnej sieti. 

Kostýmové kreácie Marije Havran si diváci môžu vychutnať aj počas aktuálnej sezóny. Umelkyňa totiž vytvára kostýmy aj pre pripravovanú hru Amadeus. 

Z nominácie na cenu za najlepší mužský herecký výkon sa teší člen nitrianskeho divadelného súboru Peter Oszlík. Herec maďarskej národnosti si ju vyslúžil za stvárnenie charakteru Woyzecka v inscenácii komárňanského divadla Jókai Színház.

Hoci postavu nevytvoril v našom divadle, budeme aj jemu držať palce na slávnostnom odovzdávaní cien,“ vyhlásilo vedenie divadla. 

Definitívnych víťazov ocenenia DOSKY 2023 spoznáme 13. novembra 2023. Slávnostný ceremoniál bude v priamom prenose prenášať na televízne obrazovky RTVS.  
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu