Nitra plánuje vybudovať nové komunitné centrum za 340 tisíc eur


Foto: Nitra plánuje vybudovať nové komunitné centrum za 340 tisíc eur

Mesto Nitra chce postaviť nové komunitné centrum na Orechovom dvore. Fungovať bude v lokalite, kde mesto kedysi sťahovalo neplatičov a dnes tam žije niekoľko stoviek príslušníkov rómskej komunity. Terajšie kontajnerové centrum už nie je vyhovujúce.

Podľa vedenia mesta nespĺňa priestorové nároky na výkon komunitnej práce a nevyhovuje ani hygienickým požiadavkám. Priestory sú náročné na údržbu, a to najmä na osvetlenie, vetranie a vykurovanie. Mesto teda plánuje postaviť nové a väčšiu časť nákladov v hodnote takmer 340 tisíc eur chce mesto získať z európskych fondov. 

Prevádzka bude počas celého roka, služby najmä v oblastiach práva a sociálneho poradenstva ale aj iných vecí 

Mestský poslanci na októbrovom rokovaní schválili predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok. Ak bude žiadosť schválená, na Orechovom dvore bude stáť komunitné centrum s celoročnou prevádzkou. Okrem kancelárskych a skladových priestorov budú väčšinu objektu zaberať 2 klubové miestnosti pre približne 50 detí vo veku od 6 do 15 rokov.

V centre Nitra plánuje poskytovať sociálne poradenstvo, pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov, vytvárať priestor pre skupinové aktivity, poskytovať pomoc pri príprave na školskú dochádzku a vyučovanie, či kariérne poradenstvo. Súčasťou centra bude aj práčovňa a výdaj šatstva a obuvi, ako aj ďalšie služby.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: hlavnespravy.sk