Svätoplukovo námestie v Nitre už zdobí 15-metrový vianočný stromček


Foto: Svätoplukovo námestie v Nitre už zdobí 15-metrový vianočný stromček Foto: Facebook/Mesto Nitra

Nitra sa už intenzívne pripravuje na nadchádzajúce vianočné obdobie, ktoré na niekoľko týždňov ovládne atmosféru mesta. V pondelok 6. novembra 2023 bol na Svätoplukovom námestí osadený stromček. Ide o 15-metrovú jedľu, ktorú mesto darovala rodina z Lužianok. 

Odhadom 30 až 40 rokov starý „fešák“ bude dominovať obľúbenému Vianočnému mestečku. V tom sa budú konať vianočné trhy, ktorých súčasťou budú asi tri desiatky stánkov. Začnú spolu s adventným obdobím 1. decembra. 

Decembrové otvorenie Vianočného mestečka sme zvolili aj preto, že celý koncept mestečka ladíme ako symbolické otváranie okienok na adventnom kalendári, ktoré skončí 24. decembrom,“ vysvetlilo vedenie mesta v príspevku na sociálnej sieti. 


Trhy by mali ostať otvorené aspoň do Silvestra, to však záleží aj od záujmu predajcov. Oficiálne otvorenie Vianočného mestečka je naplánované na 3. decembra. V tento deň o 17:00 hod. bude zároveň za prítomnosti Mikuláša slávnostne rozsvietený vianočný stromček.

Mesto zavádza v tomto predvianočnom období aj niekoľko noviniek, medzi ktorými sú aj rôzne ekologické opatrenia. Všetky nápoje sa budú predávať vo vratných pohároch, ktoré sa dajú používať opakovane. 

V praxi to bude fungovať tak, že návštevník zaplatí za nápoj o 2 eurá viac. Pri vrátení pohárika predajcovi mu 2 eurá vrátia naspäť, bude však mať možnosť ponechať si pohárik na pamiatku,“ vysvetľuje vedenie Nitry s tým, že poháriky budú vyzdobené peknými vianočnými motívmi. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: