V Nových Zámkoch chystajú pre najstarších obyvateľov špeciálne darčeky, musia si ich však vyzdvihnúť na mestskom úrade


Foto: V Nových Zámkoch chystajú pre najstarších obyvateľov špeciálne darčeky, musia si ich však vyzdvihnúť na mestskom úrade Foto: novezamky.sk

Samospráva Nových Zámkov aj tento rok pokračuje v zabehnutej tradícii, ktorou sa snaží vzdať úctu najstarším obyvateľom. Pre všetkých Novozámčanov starších ako 80 rokov mesto pripravuje vianočné tašky so zaujímavým obsahom. Musia si ich však prevziať osobne na mestskom úrade. 

Okrem vianočných balíčkov mesto poskytuje stravné poukážky v hodnote 30 eur seniorom, ktorí do konca roku 2022 dosiahli vek 80 rokov. Nárok na príspevok majú len tí, ktorí oň do konca októbra 2023 požiadali, pričom musia mať v Nových Zámkoch trvalý pobyt.

Mesto sa tento rok tiež rozhodlo špeciálne zablahoželať jubilantom, ktorí tento rok dovŕšili okrúhlych 80, 90 alebo 100 rokov. Tí všetci boli pozvaní na slávnosť do jazdiarne, kde na nich čakalo pohostenie a darčekové narodeninové koše. 

Vianočné tašky a stravné poukážky si seniori môžu vyzdvihnúť osobne na mestskom úrade, prípadne tak môžu za nich urobiť ich rodinní príslušníci, musia však priniesť ich občiansky preukaz. Rovnako si môžu darčekové koše vyzdvihnúť jubilanti, ktorí sa nemohli zúčastniť slávnostného posedenia v jazdiarni.

Je potrebné dostaviť sa na Mestský úrad na Hlavnom námestí číslo 10 v Nových Zámkoch, na prízemí u informátoriek v termíne od 14. novembra do 1. decembra 2023 v čase:

  • pondelok, utorok od 08:00 hod. do 14:00 hod.,
  • streda od 08:00 hod. do 17:00 hod.,
  • štvrtok, piatok od 08:00 hod. do 12:00 hod.


Prečítajte si viac: