PROGRAM: Adventná Nitra 2023 poteší hlavne najmenších, uvidíte aj slovenského Bocelliho a vyše 10 kapiel


Foto: PROGRAM: Adventná Nitra 2023 poteší hlavne najmenších, uvidíte aj slovenského Bocelliho a vyše 10 kapiel Foto: Facebook/ Mesto Nitra

Svätoplukovo námestie v Nitre bude už čoskoro dýchať vianočnou atmosférou. Trhy a stánky s podpecníkmi, punčom, medovinou či remeselnými výrobkami sa tento rok otvoria o čosi neskôr, až v piatok 1. decembra. 

Slávnostné otvorenie vianočného mestečka bude o dva dni na to. Na prvú adventnú nedeľu zavíta do mesta Mikuláš, ktorý poteší deti sladkosťami, a spoločne s občanmi rozsvieti vianočný stromček.

Radnica už zverejnila aj oficiálny program Adventnej Nitry 2023. Na svoje si prídu milovníci folklóru, jazzu, rocku a ďalšej modernej hudby, ale najmä deti.

PROGRAM: 

1. december (piatok) 

Pod vianočnou jedľou

  • 15:00 - Notový Danny a deti zdobia vianočné stromčeky

2. decembra (sobota)

KCN Singel

  • 17:00 - havrilla, Katarína Šillerová & Jozef Bubnár

3. decembra (nedeľa)

Prvá adventná nedeľa

  • 17:00 - Príchod Mikuláša a slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka, ZUŠ J. Rosinského v Nitre a ZUŠ Myjava
  • 18:00 - Dora

4. decembra (pondelok)

KolednoPondelok

  • 17:00 - Na Barboru: Detský folklórny súbor Jelenček
  • 18:00 - Maroš Bango
  • 19:00 - duo RuNa

5. decembra (utorok)

Adventný utoROCK

  • 17:00 - Event jazz Kroměříž
  • 18:30 - Everlong

6. decembra (streda)

Komunita v strede/u

  • 16:30 - Škriatkovské dielničky nielen pre malých (do 18:00)
  • 17:00 - Harry Teater: Keď vyjde hviezdička
  • 18:00 - Mikulášsky punč s UKF v Nitre

7. decembra (štvrtok)

Špeciálny školský štvrtok

  • 15:00 - Škriatkovské dielničky nielen pre malých (do 17:00)
  • 15:00 - Tešíme sa na Vianoce s deťmi nitrianskych škôl
  • 17:00 - Vianočné večerníčkové kino
  • 18:00 - Chris Ellys (indie-folk putujúceho rapsóda)

8. decembra (piatok)

Piatkové pódium mladých

  • 17:00 - Sofia Dzíbelová, Timea Kóšová
  • 18:00 - SZUŠ Art Pegas
  • 19:00 - Do pohody: Pengagi a Danka Konečná
  • 16:00 - Káčko&ID klub na pešej: Vianoce v duši

9. decembra (sobota)

Sobotné srdcovky

  • 17:00 - The Crownies
  • 18:30 - Žochári
  • 14:00 - Vianočné nádvorie TIC: regionálne produkty Ponitrie, tvorivé dielničky pre deti a vianočné koleso šťastia

10. decembra (nedeľa)

Druhá adventná nedeľa

  • 17:00 - Divadlo ŠiBe: Lampa
  • 18:00 - Vianočný zázrak: Monika Ližbetin

11. decembra (pondelok)


KolednoPondelok

  • 17:00 - Folklórne súbory a skupiny Zlatomoravčianka, Cedronček, Lipa, Baránek, Nitrianska heligonka

12. decembra (utorok)

Adventný utoROCK

  • 17:00 - SZUŠ H. Madariovej
  • 18:30 - Zeus

13. decembra (streda)

Komunita v strede/u

  • 16:30 - Škriatkovské dielničky nielen pre malých (do 18:00)
  • 17:00 - Na Luciu: Folklórne súbory Tradícia a Borinka
  • 18:00 - Koledy MY Nitrianske noviny
  • 19:00 - FS Rocháň
  • 16:00 - Káčko&ID klub na pešej: Vianoce v duši

14. decembra (štvrtok)

Špeciálny školský štvrtok

  • 15:00 - Tešíme sa na Vianoce s deťmi nitrianskych škôl
  • Škriatkovské dielničky nielen pre malých
  • 17:00 - Vianočné večerníčkové kino
  • 18:00 - Prastrom (dobový etno folk)

15. decembra (piatok)

Piatkové pódium mladých

  • 17:00 - SZUŠ ARS studio, Eliška Bizoňová a Peter Slamečka
  • 19:00 - Vanessa Šarközi & Miloš Bihary Gipsy Jazz Project

16. decembra (sobota)

Sobotné Srdcovky

  • 17:00 - Peter Juhás
  • 18:30 - Fallgrapp
  • 20:00 - a capella For You

17. decembra (nedeľa)

Tretia adventná nedeľa

  • 17:00 - Teatro Komika: Vianočné prípravy
  • 18:00 - Detská vianočná led show Inspinia
  • 18:30 - a capella Hlasy
  • 20:00 - Nebeská muzika
  • 18. decembra (pondelok)

KolednoPondelok

  • 17:00 - Pri Betléme na salaši: detský folklórny súbor Pelikánik, Musicantica Slovaca a spevácky zbor Škovránok SZUŠ Heleny Madariovej v Nitre
  • 18:00 - KCN Singel
  • Faye, Juraj Janík

19. decembra (utorok)

Adventný utoROCK

  • 17:00 - Rocková škola: Motyky, Šmirgel, Hromozvod
  • 18:30 - Kvíz Nitránsky rockenroll® - Jag dobre poznáš té naše muziky?!
  • 19:00 - Káva s kapelou Alone
  • 20:00 - Dnes hrá Nitra: vianočná show Rádia v Nitre

20. decembra (streda)

Komunita v strede/u

  • 16:30 - Škriatkovské dielničky nielen pre malých (do 18:00)
  • 17:00 - Tradičné koledy s Lehoťankou
  • 17:30 - Kúsok sveta u nás doma s nitrianskou Mareenou

21. decembra (štvrtok) 

Špeciálny školský štvrtok

  • 15:00 - Tešíme sa na Vianoce s deťmi nitrianskych škôl
  • 17:00 - Vianočné večerníčkové kino
  • 18:00 - Vrana Mariana (slovenská folk-pop hudba)

22. decembra (piatok)

Piatkové pódium mladých

  • 17:00 - ZUŠ Mojmírovce, Legato, Slide
  • 19:00 - Sonitus

23. decembra (sobota)

Už počuť zvonky Vianoc

  • 17:00 - ZUŠ Rosinského, H.H., Jedna doba
  • 18:30 - Walk on



Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu