Zdieľané bicykle si v Nitre obľúbili už tisícky užívateľov,


Foto: Zdieľané bicykle si v Nitre obľúbili už tisícky užívateľov,
Galéria: 4 fotky
Foto: arriva.bike

Spoločnosť Arriva v spolupráci s mestom Nitra koncom júla zaviedla službu zdieľaných bicyklov (bikesharingu) čo malo u občanov pozitívnu odozvu. Arriva hodnotí tento projekt ako veľmi vydarený, keďže počas prvých 10 týždňov od jeho spustenia sa do systému zaregistrovalo už viac ako 4 400 užívateľov.

Mesto Nitra podporilo projekt sumou 27 000 eur a tiež podpísalo s Arrivou zmluvu o vzájomnej spolupráci. Obe strany sa zaviazali podporiť mobilitu mesta -  s dôrazom na cyklodopravu a poskytovanie služby zdieľania bicyklov,“ uvádza sa na oficiálnej stránke mesta.

Mesto v spolupráci s dopravcom Arriva a.s. vybudovalo a sprevádzkovalo službu zdieľaných bicyklov celkovo v 7 lokalitách. 6 zo 7 lokalít poskytovaných zdieľaných bicyklov bolo vybavených inteligentnými lavičkami so solárnym dobíjaním a wifi pripojením. 

V priebehu tohto týždňa celkový počet prenájmov bicyklov stúpol na 7 300. Podľa vyjadrení spoločnosti Arriva služba bikesharingu je denne využívaná v priemere 120 krát. Najčastejšie si občania ale aj návštevníci mesta požičiavajú bicykle na stanovišti Mestský park a Triede A. Hlinku pri Centro Nitra.

Pre Nitranov a návštevníkov sú k dispozícii desiatky bicyklov na rôznych stanovištiach 

Občania a návštevníci mesta majú k dispozícii 70 bicyklov na siedmich stanovištiach, umiestnených v zmodernizovanej časti autobusovej stanice, v blízkosti Pošty na Svätoplukovom námestí, na Župnom námestí, pri Mestskom parku vedľa hokejovej arény, pri obchodnom dome Centro Nitra, neďaleko Študentského domova Mladosť a pri Chrenovskom moste. Pri požičiavaní bicykla na jednom stanovišti je samozrejmosťou vrátiť ho na inom.


„Zdieľané bicykle budú môcť využívať všetci Nitrania, študenti univerzít ako aj návštevníci Nitry. Na bicykloch je palubné GPS a odstránenie palubného počítača je veľmi komplikované. Konštrukcia bicykla je pevná, bicykle sú ukotvené v stojanoch v špeciálnej stanici s automatickým uzamykaním,“ doplnil v stanovisku dopravca Arriva Nitra.

Bikesharing splňuje účel a prispieva k budovaniu Smart mesta, zároveň služba prináša aj možnosť vyhrať ceny 

“O zdieľané bicykle arriva bike je veľký záujem a to nás teší. Sme hrdí, že sme ako prví na Slovensku priniesli službu bikesharingu ako doplnku mestskej hromadnej dopravy a pomáhame tak Nitre rozvíjať zámer stať sa smart mestom. V inováciách vo verejnej osobnej doprave budeme pokračovať aj naďalej,” pre portál teraz.sk povedal generálny riaditeľ spoločnosti Arriva na Slovensku László Ivan.

Tiež dodal, že užívatelia arriva bike sa môžu v týchto dňoch zapojiť do súťaže. Stačí, ak si do 31. októbra do 12:00 hod. vypožičajú arriva bike, urobia si na bicykli selfie a uverejnia ju na sociálnej sieti Instagram. Autori najpopulárnejších fotografií s najväčším počtom lajkov dostanú cenu.

V priložených fotografiách nájdete všetky potrebné informácie ako ceny, návod na registráciu, stanovištia, mapku.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Zdroj: nitra.sk, teraz.sk