Vodič Mercedesu, ktorý v júni minulého roka zapríčinil pri Nitre smrteľnú dopravnú nehodu spoznal svoj trest. Súd rozhodol, že za smrť 49-ročnej učiteľky Ľudmily a jej manžela Andreja pôjde 40-ročný muž z Levíc do väzenia na päť rokov. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.
Do auta značky Citroën, v ktorom sedeli, narazil vo vysokej rýchlosti za obcou Cabaj-Čápor. Unikal totiž pred policajnou hliadkou, ktorá ho namerala ešte v obci a chcela ho zastaviť. Manželský pár zo Šale silný náraz neprežil. Ostali po nich dve deti, ktoré v zlomku sekundy prišli o oboch rodičov. U vodiča, ktorý do nich nabúral, sa alkohol nenašiel, no neskôr sa zistilo, že bol v tom čase v podmienke. Levičan bol už 11-krát súdne trestaný a zrejme preto chcel pred políciou ujsť. Problémy mal nielen za rýchlosť, ale aj za šoférovanie pod vplyvom, výtržníctvo, krádež či ublíženie na zdraví.
Podľa informácií portálu by si mal trest odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Zároveň dostal zákaz šoférovať na osem rokov. Rozsudok však ešte nie je právoplatný. Odvolal sa proti nemu nielen prokurátor, ale aj odsúdený.
Čítajte viac o témach: policajná naháňačka, Polícia SR