- 18. marec 2026 o 07:40 / aktualizované 19. marec 2026 o 15:10
Svetový deň vody oslávia deti aj v nitrianskom parku na Sihoti. Zadarmo vám tu tiež otestujú vodu zo studní
Oslavy Svetového dňa vody budú tento rok naozaj výnimočné. Mesto Nitra v spolupráci so Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou pripravuje podujatie plné zábavy, hudby a poučných aktivít, ktoré sa uskutoční už tento piatok 20. marca v Mestskom parku na Sihoti.
Podujatie je zamerané najmä na deti a mládež, no vítaná je aj široká verejnosť. Program sa začne o 9:00 a potrvá do 12:00 hod. Organizátori veria, že práve interaktívne ukážky a súťaže pomôžu deťom i dospelým lepšie pochopiť význam vody.
Program plný zábavy a poznania
Deti aj dospelí sa môžu tešiť na:
- ukážky vodárenskej techniky a zariadení,
- prezentáciu práce technických a výrobno-prevádzkových zamestnancov,
- zábavné aktivity a súťaže,
- odborné rady o výrobe, distribúcii a čistení vody.
Program je pripravený tak, aby návštevníci nielen zažili zábavu, ale aj pochopili, prečo je pitná voda nenahraditeľná a aký význam má jej ochrana.
Súčasťou osláv je aj výtvarná súťaž pre deti, ktorá vyzýva najmenších, aby sa prostredníctvom kresby zamysleli nad tým, ako môžu šetriť vodu. Najlepšie práce budú vystavené. Víťazov ocenia priamo počas podujatia.
💧Bezplatné testovanie vody zo studní
Počas podujatia budú pracovníci laboratórií ZsVS vykonávať aj bezplatné orientačné vyšetrenie vzoriek vody z domácich studní na celkovú tvrdosť a obsah dusičnanov. Stačí priniesť 500 ml vody v čistej polyetylénovej (PET) fľaši.
Organizátori veria, že podujatie v Nitre, podobne ako oslavy v Šali či Nových Zámkoch, prispeje k tomu, aby si verejnosť ešte viac uvedomila hodnotu vody ako strategického a nenahraditeľného zdroja pre budúce generácie. Témou Svetového dňa vody 2026 je totiž „Water and gender“ s heslom „Kde voda tečie, rastie rovnosť.“
Minútky zo Slovenska
- 18:30 Víkendový program v Žilinskom kraji: Koncerty, orient festival, oldies párty aj podujatia pre najmenších
- 18:20 Pri rekonštrukcii Bulváru zistili možný statický problém s pivnicami. Uzavreli podjazd popod laubne
- 18:20 Zomrel uznávaný vedec a pedagóg Ján Spišiak, ktorý pôsobil na UMB v Bystrici, bol odborníkom na geológiu
- 18:20 Novinka na Sekčove! Obľúbený automat s poctivým medom už nájdete aj na tomto mieste
- 18:20 PRIESKUM: Kto by vyhral parlamenté voľby na Slovensku v apríli? Ficovi dýcha na krk Republika
- 18:20 Zatvorený most v Piešťanoch brzdí podnikateľov. Tí hlásia mesačnú stratu 15-tisíc eur, mesto na situáciu reaguje
- 18:20 Cestujúcim do Košíc sa neplánovane predĺžila cesta vlakom o vyše 90 minút, vlak zastavil na mieste, kde nemal
- 18:11 FOTO: Motorkárska sezóna začína. Pri Žiline jeden nabúral do auta, zasahujú záchranné zložky
- 17:38 V Spišskej Starej Vsi došlo k vážnej dopravnej nehode, zrazil sa motorkár s osobným autom, úsekom neprejdete
- 17:30 Luxusný rezort Petra Sagana hľadá posily. Uchádzačov láka na plat a mnohé benefity
- 17:20 MAPA: Elektrárne vypnú prúd tesne pred víkendom. Dotkne sa to desiatok domácností v dvoch obciach
- 17:20 Manželom sa v Rooseveltovej nemocnici stratila peňaženka plná dokladov. To, kto im ju priniesol späť, ich prekvapilo
- 17:20 Doktorka z Rače podala pomocnú ruku zúfalej mame, ktorej synčeka odmietali ošetriť ako rizkový prípad všade, kam prišli
- 17:15 Furčania riešia mladý pár s novorodeniatkom, ktorý denne aj s kočíkom vídajú v okolí krčmy. Toto im nedá spávať
- 17:10 Finále šou Mama, ožeň ma mieri do kín: Premietnu ho vo viacerých slovenských mestách, je medzi nimi aj to vaše?