Zariadenia sociálnych služieb v Nitrianskom kraji dostali predčasný darček, klientom zvýši komfort


Foto: Zariadenia sociálnych služieb v Nitrianskom kraji dostali predčasný darček, klientom zvýši komfort Foto: Nitriansky samosprávny kraj

Klienti zariadenia sociálnych služieb Kamilka v Mani dostali pred Vianocami nové elektrické antidekubitné postele. V pondelok 18. decembra ich prišiel slávnostne odovzdať predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík.

Okrem Kamilky v Mani dostali takýto predčasný darček aj ďalšie zariadenia - v Horných Obdokovciach, Bardoňove, Ľudovítovej, Lipovej, Olichove, Lontove a Kováčove. Nové postele dostali aj dve zariadenia v Leviciach a dve v Kovarciach.

„Spolu 143 postelí v celkovej hodnote 283 140,- eur sa postupne distribuovalo do dvanástich zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK, na ich financovaní sa okrem našej župy podieľalo aj Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny,“ uviedol Becík.


Antidekubitná posteľ poskytuje užívateľovi optimálne pohybové a polohovacie možnosti. Prácu s ňou uľahčuje elektrické ovládanie, ktoré umožňuje nastaviť výšku, polohu hlavy aj nôh. 

„Špeciálne postele týmto spôsobom vysoko skvalitňujú životné podmienky klientov zariadení sociálnych služieb,“ vysvetlila kancelária nitrianskeho župana.

[article]953 [article]

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu