02 november 2017 - 11:30
Juraj Kristek

Nitriansky samosprávny kraj si prilepší, do rozpočtu pribudne 40 miliónov eur

Foto: Nitriansky samosprávny kraj si prilepší, do rozpočtu pribudne 40 miliónov eur
Foto: ilustračné

Nitriansky samosprávny kraj bude v nasledujúcom roku hospodáriť so sumou viac ako 224 miliónov eur. Podľa župana Milana Belicu pôjde o výrazne expanzívny rozpočet, ktorý je v porovnaní s tým za tento rok o niekoľko desiatok miliónov eur vyšší.

V tomto roku kraj hospodári s príjmami približne 182 miliónov eur, budúci rok bude rozpočet o 40 miliónov vyšší

„To sú peniaze, ktoré môže kraj využiť na svoje rozvojové zámery a tých je dosť. Samozrejme, treba pripomenúť, že to navýšenie príjmov kraja spočíva predovšetkým v tom, že sa veľmi dobre darí aj ekonomike Slovenska, to treba jednoznačne podčiarknuť,“ skonštatoval Belica pre portál teraz.sk to povedal predseda NSK Milan Belica. 

Najviac výdavkov pôjde do vzdelávania a to takmer 80 miliónov. 44 miliónov pôjde na sociálne služby. Treťou najvyššou položkou budú náklady na opravu a údržbu ciest druhej a tretej triedy a to 40 miliónov eur. Na program doprava sa vyčlenilo 20 miliónov eur.

„Cesty a dopravná infraštruktúra, to sú dva piliere, ktoré zabezpečujú rozvoj kraja. Za rovnako dôležité však pokladáme aj školy, v ktorých sa chceme zamerať na skvalitnenie vzdelávania, ale aj na zatepľovanie a rekonštrukciu školských objektov,“ dodal Belica.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Dražovce
Dopravná nehoda
16:18
Novozámocká
Kolóna
16:17
R1a
Prekážka na ceste
16:16
Chrenovská
Stacionárny radar
16:15
Hlavná
Policajná hliadka
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.