10 november 2017 - 15:09
Juraj Kristek

Firma Kongsberg Automotive otvorila novú výrobnú halu vo Vrábľoch - ponúkne 280 pracovných miest

Foto: Firma Kongsberg Automotive otvorila novú výrobnú halu vo Vrábľoch - ponúkne 280 pracovných miest
Foto: ilustračné

Spoločnosť Kongsberg Automotive otvorila novú výrobnú halu vo svojom závode vo Vrábľoch. Do konca budúceho roka vznikne v novej prevádzke 280 pracovných miest, čím sa zvýši celkový počet zamestnancov firmy na 1 200. Výrobca prevodoviek pre automobilový priemysel sa pripravuje aj na možnú spoluprácu s nitrianskym závodom Jaguar Land Rover. 

Nórska spoločnosť Kongsberg Automotive pôsobí vo Vrábľoch od roku 2008 bez akejkoľvek štátnej dotácie. Doteraz zamestnávala zhruba 920 pracovníkov. V roku 2015 zvažoval majiteľ premiestniť výrobu do Maďarska z dôvodu nezáujmu štátu a problémoch na úradoch. 

„Naše niekoľkoročné úsilie spolupráce s investorom prinieslo reálne výsledky v podobe novej investície a pracovných miest. A to aj napriek stále sa zhoršujúcim podmienkam na podnikanie, rastúcej byrokracii a všadeprítomnej korupcii. Je to dôkazom, že získať investíciu a vytvoriť pracovné miesta je možné aj bez minutia jediného eura na štátne dotácie,“ zhodnotil prezident Agentúry pre podporu malých a stredných investícií Slovak Invest Juraj Miškov.

Agentúra pre podporu malých a stredných investícii Slovak Invest vznikla v roku 2014 a jej cieľom je podporovať vznik a ďalší rozvoj priamych zahraničných investícii na Slovensku. Venuje sa organizovaniu prezentačných investičných seminárov v zahraničí, a poskytuje investorom aj základnú konzultačnú podporu.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
R1a
Prekážka na ceste
15:13
Hlavná
Zver pri ceste
23:13
Novozámocká
Policajná hliadka
22:16
Hlavná
Prekážka na ceste
19:18
Novozámocká
Policajná hliadka
18:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.