14 november 2017 - 13:22

Sotil ju na zem, kopol a ukradol kabelku. Polícia pátra aj po svedkovi, ktorý by mohol byť nápomocný

Foto: Sotil ju na zem, kopol a ukradol kabelku. Polícia pátra aj po svedkovi, ktorý by mohol byť nápomocný
Foto: KR PZ Nitra

22. augusta krátko pred štvrtou hodinou popoludní došlo v Nitre na Nábreží Mládeže k lúpeži. „Neznámy páchateľ pristúpil k poškodenej 52 ročnej žene a snažil sa jej vytrhnúť z ruky kabelku. Páchateľ ženu strhol na zem a ťahal ju. Potom ako ju kopol do ruky,  žena kabelku pustila. Mala v nej osobné veci, kľúče, mobil, doklady a v peňaženke bankomatové karty a asi 70 eur,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. 

Ešte pred príchodom polície prišiel za poškodenou muž, zrejme svedok udalosti, podal jej kabelku a odišiel. Na základe zverejnených informácií a pátraní po svedkovi, sa polícii svedka nakoniec podarilo stotožniť. Polícia tiež disponuje zábermi ďalšej osoby, ktorej výpoveď by mohla prispieť k objasneniu prípadu. Ide o muža v zelenom tričku ktorého si môžete pozrieť v priloženom videu nižšie.

Informácie k jeho totožnosti môžu občania oznámiť na najbližšom policajnom oddelení, alebo na t. č. 158. „Vyšetrovateľ PZ vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestné činy lúpeže a neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty. V zmysle trestného zákona hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,“ dodala Čuháková.

Záber na svedka incidentu v zelenom tričku, ktorý by mohol pomôcť s objasňovaním prípadu 


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

1 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Nitra
Dopravný servis
Hlavná
Policajná hliadka
20:18
Hlavná
Policajná hliadka
18:14
Hlavná
Policajná hliadka
17:18
Novozámocká
Prekážka na ceste
16:18
Novozámocká
Kolóna
16:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.