14 november 2017 - 13:22
Juraj Kristek

Sotil ju na zem, kopol a ukradol kabelku. Polícia pátra aj po svedkovi, ktorý by mohol byť nápomocný

Foto: Sotil ju na zem, kopol a ukradol kabelku. Polícia pátra aj po svedkovi, ktorý by mohol byť nápomocný
Foto: KR PZ Nitra

22. augusta krátko pred štvrtou hodinou popoludní došlo v Nitre na Nábreží Mládeže k lúpeži. „Neznámy páchateľ pristúpil k poškodenej 52 ročnej žene a snažil sa jej vytrhnúť z ruky kabelku. Páchateľ ženu strhol na zem a ťahal ju. Potom ako ju kopol do ruky,  žena kabelku pustila. Mala v nej osobné veci, kľúče, mobil, doklady a v peňaženke bankomatové karty a asi 70 eur,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. 

Ešte pred príchodom polície prišiel za poškodenou muž, zrejme svedok udalosti, podal jej kabelku a odišiel. Na základe zverejnených informácií a pátraní po svedkovi, sa polícii svedka nakoniec podarilo stotožniť. Polícia tiež disponuje zábermi ďalšej osoby, ktorej výpoveď by mohla prispieť k objasneniu prípadu. Ide o muža v zelenom tričku ktorého si môžete pozrieť v priloženom videu nižšie.

Informácie k jeho totožnosti môžu občania oznámiť na najbližšom policajnom oddelení, alebo na t. č. 158. „Vyšetrovateľ PZ vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestné činy lúpeže a neoprávneného vyrobenia a používania elektronického platobného prostriedku a inej platobnej karty. V zmysle trestného zákona hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,“ dodala Čuháková.

Záber na svedka incidentu v zelenom tričku, ktorý by mohol pomôcť s objasňovaním prípadu 
Zdroj: KR PZ Nitra

Dopravný servis
Chrenovská
Jama na ceste
17:18
Chrenovská
Prekážka na ceste
17:15
R1a
Prekážka na ceste
15:13
Hlavná
Zver pri ceste
23:13
Novozámocká
Policajná hliadka
22:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.