15 november 2017 - 17:23
Juraj Kristek

Lúpež pri ktorej páchateľ priložil zbraň taxikárovi k hlave a vyhrážal sa mu zabitím je už objasnená

Foto: Lúpež pri ktorej páchateľ priložil zbraň taxikárovi k hlave a vyhrážal sa mu zabitím je už objasnená
Foto: minv.sk

Krimininalisti z Nových Zámkov intenzívne pracovali na objasnení prípadu lúpeže, ktorá sa stala v noci z 2. na 3. novembra 2017. V piatok 10. novembra vyšetrovateľ PZ obvinil zo zločinov lúpeže a vydierania a prečinu obmedzovania osobnej slobody 30-ročného muža z obce Láb (okres Malacky).

„Obvinený muž nastúpil asi o 23.50 hod. dňa 02.11. do vozidla taxislužby a požiadal o odvoz na hlavnú vlakovú stanicu. Počas jazdy vytiahol krátku guľovú zbraň a priložil ju vodičovi k hlave. Vyhrážal sa mu pritom zabitím. Po zastavení na Novomestskej ulici zobral poškodenému 33-ročnému taxikárovi asi 100 eur a žiadal viac. Po chvíli však odišiel,“ skonštatovala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. 

Kriminalisti ihneď po oznámení skutku začali po páchateľovi pátrať, pričom pracovali aj so zábermi z bezpečnostných kamier. Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné trestné stíhanie obvineného. Za zločiny lúpeže so zbraňou, vydieranie a obmedzovanie osobnej slobody hrozí obvinenému podľa zákona trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. 

Na videu z bezpečnostnej kamery je vidieť muža, ktorý nastupuje do Dacie Logan bielej farby pred lúpežou.
Zdroj: KR PZ Nitra

Dopravný servis
Chrenovská
Jama na ceste
00:11
Napervillská
Policajná hliadka
23:13
Dražovce
Dopravná nehoda
21:10
Dražovce
Iné nebezpečenstvo
20:16
Chrenovská
Jama na ceste
17:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.