21 november 2017 - 14:01
Juraj Kristek

Na Vajanského ulici v Nových Zámkoch pre časté nehody platí zákaz parkovania

Foto: Na Vajanského ulici v Nových Zámkoch pre časté nehody platí zákaz parkovania
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V záujme zvýšenia bezpečnosti a skvalitnenia dopravnej situácie sa na časti Vajanského ulice v Nových Zámkoch nebude parkovať. Miestny Okresný dopravný inšpektorát Okresného riaditeľstva Policajného zboru (ODI OR PZ) požiadal mesto, aby na danej komunikácii umiestnil trvalé zvislé dopravné značenie Zákaz zastavenia. 

„Dôvodom je nárast počtu dopravných nehôd, ktorých hlavnou príčinou je nedanie prednosti v jazde. Na križovatky Vajanského s vedľajšími ulicami mesto osadilo dopravné zrkadlá. Autá odstavené na pravej strane Vajanského ulice smerom na Gúgsku však mohli brániť vo výhľade na hlavnú cestu. Žiadosť ODI OR PZ však rešpektujeme,” povedala vedúca odboru komunálnych služieb mestského úradu (MsÚ) Monika Kutenicsová.

Táto lokalita patrí k úsekom, kde je nedostatok parkovacích miest. Po otvorení nákupného centra na Vajanského ulici je k dispozícií aj nové parkovisko, ktoré okrem zákazníkov môžu využívať aj autá obyvateľov z blízkeho sídliska. 

„Samospráva ako správca miestnej komunikácie dala dňa 16. novembra osadiť požadovanú zvislú dopravnú značku. Dodržiavanie zákazu zastavenia budú kontrolovať mestskí policajti aj príslušníci PZ SR. Predpokladáme, že hlavne v prvých dňoch bude treba upozorňovať vodičov, ktorí jazdia automaticky a nevšímajú si dopravné značky,” dodala  Kutenicsová.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
R1a
Práca na ceste
21:12
Chrenovská
Prekážka na ceste
20:18
R1a
Práca na ceste
19:13
Hlavná
Prekážka na ceste
19:11
Novozámocká
Práca na ceste
18:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.