22 november 2017 - 12:12

Vianočné trhy v Šali tento rok aj s novým umelým klziskom

Foto: Vianočné trhy v Šali tento rok aj s novým umelým klziskom
Foto: sala.sk

Vianočné trhy v Šali tento rok obohatí klzisko. Postavené bude 5. decembra a verejnosti bude k dispozícií až do 6. januára. Klzisko je vybavené špeciálnym povrchom, preto bude potrebné si požičať korčule, určené na tento tip povrchu.

Korčule budú zapožičiavané zdarma. „Umelé klzisko bude mať kapacitu približne 50 ľudí, o presných prevádzkových hodinách a o tom, kedy si bude môcť verejnosť zakorčuľovať v centre mesta prvýkrát, budeme informovať,” uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Umelé klzisko vznikne najmä vďaka sponzorom

„Som rád, že sa našli ľudia, ktorí prispeli na to, aby aj Šaľa mohla na jeden mesiac takúto plochu prevádzkovať. Veríme, že ju využijú najmä mladí ľudia a okrem nich tam budú môcť vziať svoje vnúčatá aj starí rodičia,” povedal primátor Šale Jozef Belický.

Aj nadaľej bude sprístupnená ľadová plocha na zimnom štadióne, ktorú budú môcť občania využívať. „Hneď ako to dovolí počasie, bude sa dať korčuľovať aj na ľade, ktorý bude vytvorený na vynovenej ploche na Základnej škole Bernolákova v mestskej časti Veča,” dodala Kollerová.
Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Dražovce
Uzavretá cesta
03:11
Hlavná
Práca na ceste
17:11
Hlavná
Policajná hliadka
15:17
Jelenecká
Prekážka na ceste
15:12
Hlavná
Policajná hliadka
12:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.