24 november 2017 - 14:33

V Šali vybudujú za milión eur cyklotrasu do Dusla, mesto získalo prostriedky z eurofondov

Foto: V Šali vybudujú za milión eur cyklotrasu do Dusla, mesto získalo prostriedky z eurofondov
Foto: ilustračné

Mesto vybuduje cyklotrasu, ktorá bude smerovať z mestskej časti Veča do priemyselného areálu Dusla. Výstavba viac ako 4,5 kilometrového úseku sa začne na jar 2018. Šaľa získala na výstavbu nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Z celkovej výšky oprávnených nákladov 1,187 milióna eur financuje Európska únia 1,127 milióna eur, zvyšných 60 000 eur spolufinancuje mesto. 

Podľa primátora Jozefa Belického má mesto stavebné povolenie, a prostredníctvom verejného obstarávania bude hľadať dodávateľa stavby. Plánovaná cyklotrasa bude jednou z etáp projektu výstavby cyklotrasy na území mesta, ktorý patrí k prioritám Šale v najbližšom období.

Cyklotrasa  do priemyselného parku povedie po ceste I. a III. triedy v šalianskej mestskej časti Veča. Jej dĺžka bude 3,4 kilometra. Začínať bude pri kostole Svätej rodiny vo Veči, a končiť pred priemyselným areálom spoločnosti Duslo Šaľa. Šírka cyklotrasy bude 2,5 metra. Súčasťou riešenia bude vodorovné i zvislé dopravné značenie, osvetlenie, mobiliár a premostenie dvoch odvodňovacích kanálov.
0 reakcií

Dopravný servis
Dražovce
Uzavretá cesta
04:17
Hlavná
Dopravná nehoda
19:16
R1 - Hosťová
Policajná hliadka
18:17
Hlavná
Policajná hliadka
16:18
Hlavná
Policajná hliadka
13:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.