24 november 2017 - 15:16
Juraj Kristek

V Šahách sa bude opäť protestovať, zablokujú hlavnú cestu, zapoja sa aj iné mestá a obce

Foto: V Šahách sa bude opäť protestovať, zablokujú hlavnú cestu, zapoja sa aj iné mestá a obce
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Obyvatelia Šiah budú už po druhý raz blokovať priechod pre chodcov na Hlavnom námestí. Cieľom blokády je opäť upriamiť pozornosť na výstavbu rýchlostnej cesty R3 a obchvatu Šiah. Blokáda sa uskutoční budúcu stredu 29. novembra od 15:30 hod. Tohto protestu sa zúčastnia aj iné obce a mestá, ktoré spája cesta I. triedy 66, takže pôjde o protest celoslovenského charakteru.

„Blokáda bude na priechode pre chodcov pri veľkom parkovisku medzi mestským parkom. Cestu budeme blokovať 30 minút. Ďalšou našou požiadavkou je okamžité riešenie alarmujúcej dopravnej situácie a kolabujúcej dopravy, okrem toho požadujeme vybudovanie a doplnenie inteligentných systémov na priechody pre chodcov v Šahách,” uviedol pre TASR organizátor blokády Tomáš Števčat z občianskej iniciatívy Zdravé a bezpečné Šahy.

Primátor Šiah hovorí, že samosprávy sú málo počúvané aj napriek tomu, že vyvíjajú množstvo aktivít. „Obávam sa, že ináč to nepôjde, len takýmito protestmi. Preto vznikla Iniciatíva stredné Slovensko. Spolu možno dokážeme, že je nás potrebné počúvať,” skonštatoval Gregor.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
R1a
Práca na ceste
21:12
Chrenovská
Prekážka na ceste
20:18
R1a
Práca na ceste
19:13
Hlavná
Prekážka na ceste
19:11
Novozámocká
Práca na ceste
18:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.