24 november 2017 - 15:16
Juraj Kristek

V Šahách sa bude opäť protestovať, zablokujú hlavnú cestu, zapoja sa aj iné mestá a obce

Foto: V Šahách sa bude opäť protestovať, zablokujú hlavnú cestu, zapoja sa aj iné mestá a obce
Foto: ilustračné

Obyvatelia Šiah budú už po druhý raz blokovať priechod pre chodcov na Hlavnom námestí. Cieľom blokády je opäť upriamiť pozornosť na výstavbu rýchlostnej cesty R3 a obchvatu Šiah. Blokáda sa uskutoční budúcu stredu 29. novembra od 15:30 hod. Tohto protestu sa zúčastnia aj iné obce a mestá, ktoré spája cesta I. triedy 66, takže pôjde o protest celoslovenského charakteru.

„Blokáda bude na priechode pre chodcov pri veľkom parkovisku medzi mestským parkom. Cestu budeme blokovať 30 minút. Ďalšou našou požiadavkou je okamžité riešenie alarmujúcej dopravnej situácie a kolabujúcej dopravy, okrem toho požadujeme vybudovanie a doplnenie inteligentných systémov na priechody pre chodcov v Šahách,” uviedol pre TASR organizátor blokády Tomáš Števčat z občianskej iniciatívy Zdravé a bezpečné Šahy.

Primátor Šiah hovorí, že samosprávy sú málo počúvané aj napriek tomu, že vyvíjajú množstvo aktivít. „Obávam sa, že ináč to nepôjde, len takýmito protestmi. Preto vznikla Iniciatíva stredné Slovensko. Spolu možno dokážeme, že je nás potrebné počúvať,” skonštatoval Gregor.Zdroj: teraz.sk

Dopravný servis
Dražovce
Dopravná nehoda
16:18
Novozámocká
Kolóna
16:17
R1a
Prekážka na ceste
16:16
Chrenovská
Stacionárny radar
16:15
Hlavná
Policajná hliadka
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.