COVID-19 vývoj situácie v kraji

27 november 2017 - 15:55

Nová cyklotrasa vo Vrábloch má prepojiť časti Dyčka a Horný Ohaj

Foto: Nová cyklotrasa vo Vrábloch má prepojiť časti Dyčka a Horný Ohaj
Foto: ilustračné

Mesto sa chce uchádzať o grant na výstavbu cyklistického chodníka, ktorý bude súčasťou dlhšej trasy spájajúcej Vráble s Nitrou. Približne dvojkilometrová cyklotrasa by po vybudovaní prepojila mesto s časťami Dyčka a Horný Ohaj.

Nový cyklistický chodník by po výstavbe začínal na križovatke ulíc Panianska, Dlhá a Parková v mestskej časti Dyčka. Cyklotrasa by sa na Lúčnej ulici napájala na existujúcu spoločnú cestu pre cyklistov a chodcov, ktorá prepája časť Dyčka s mestom Vráble.

Ďalší úsek by viedol po ľavej strane rieky Žitava, kde je v súčasnosti poľná cesta

„Prepojenie cyklotrasy s priemyselným areálom zabezpečí jej posledný úsek, ktorý by prepojil sídlisko Lúky s jestvujúcou spoločnou cestičkou pre chodcov a cyklistov z mestskej časti Horný Ohaj. Výstavbou lávky cez rieku Žitava by priviedol cyklistov do priemyselného areálu na severozápade mesta,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom budú rokovať mestskí poslanci na svojom decembrovom zasadnutí.

Podľa projektu by súčasťou cyklotrasy malo byť aj odpočívalo pre cyklistov v mestskej časti Dyčka a uzamykateľný prístrešok pre bicykle pri Základnej škole Sídlisko Lúky.
Dopravný servis
Kmeťova
Stacionárny radar
08:17
Kmeťova
Policajná hliadka
08:15
Novozámocká
Kolóna
08:12
Chrenovská
Stacionárny radar
07:15
Dražovce
Uzavretá cesta
03:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.