27 november 2017 - 15:55
Juraj Kristek

Nová cyklotrasa vo Vrábloch má prepojiť časti Dyčka a Horný Ohaj

Foto: Nová cyklotrasa vo Vrábloch má prepojiť časti Dyčka a Horný Ohaj
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Mesto sa chce uchádzať o grant na výstavbu cyklistického chodníka, ktorý bude súčasťou dlhšej trasy spájajúcej Vráble s Nitrou. Približne dvojkilometrová cyklotrasa by po vybudovaní prepojila mesto s časťami Dyčka a Horný Ohaj.

Nový cyklistický chodník by po výstavbe začínal na križovatke ulíc Panianska, Dlhá a Parková v mestskej časti Dyčka. Cyklotrasa by sa na Lúčnej ulici napájala na existujúcu spoločnú cestu pre cyklistov a chodcov, ktorá prepája časť Dyčka s mestom Vráble.

Ďalší úsek by viedol po ľavej strane rieky Žitava, kde je v súčasnosti poľná cesta

„Prepojenie cyklotrasy s priemyselným areálom zabezpečí jej posledný úsek, ktorý by prepojil sídlisko Lúky s jestvujúcou spoločnou cestičkou pre chodcov a cyklistov z mestskej časti Horný Ohaj. Výstavbou lávky cez rieku Žitava by priviedol cyklistov do priemyselného areálu na severozápade mesta,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom budú rokovať mestskí poslanci na svojom decembrovom zasadnutí.

Podľa projektu by súčasťou cyklotrasy malo byť aj odpočívalo pre cyklistov v mestskej časti Dyčka a uzamykateľný prístrešok pre bicykle pri Základnej škole Sídlisko Lúky.
Dopravný servis
R1a
Práca na ceste
14:15
Hlavná
Práca na ceste
14:11
Hlavná
Jama na ceste
13:16
Hlavná
Práca na ceste
13:13
R1a
Práca na ceste
11:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.