03 máj 2018 - 15:56

Na Hornej ulici v Šali sa bude rekonštruovať cesta, vodiči rátajte s dopravnými obmedzeniami

Foto: Na Hornej ulici v Šali sa bude rekonštruovať cesta, vodiči rátajte s dopravnými obmedzeniami
Foto: sala.sk

S komplexnou rekonštrukciou, vybudovaním nových parkovacích miest a rozšírením cesty na Hornej ulici v Šali sa malo začať už na jar, avšak realizácia sa časovo oneskorila aj pre námietky a odvolaniu obyvateľov. V apríli však obyvateľ námietku stiahol a stavebné povolenie nadobudlo právoplatnosť.  

Na základe povolenia môže mesto pripraviť súťažné podklady pre verejné obstarávanie a hľadať vykonávateľa stavebných prác. Rekonštrukcia by sa mala začať približne o dva mesiace. Keďže časť ulice pred bytovým domov je v dezolátnom stave, mesto sa rozhodlo, že dovtedy zabezpečí prejazdnosť cesty. Odstraňovať sa bude aj asfaltový povrch cesty pred bytovým domom. 

„Týmto sa ukáže aj to, v akom stave je podklad pod cestou. Ak bude v dobrom stave, upravia sa vpuste, aby odtekala dažďová voda. Ak bude podklad zlý, pristúpime k nutnej oprave. Cieľom je, aby bola cesta prejazdná do času realizácie komplexnej opravy,“ uviedol Miroslav Políček z referátu dopravy MsÚ Šaľa.  

Obyvatelia a motoristi, ktorí touto ulicou prechádzajú musia rátať s dopravnými obmedzeniami. Zábrany budú umiestnené od začiatku bytovky smerom z ulice SNP po križovatku Horná-Vajanského. S odstraňovaním asfaltového povrchu cesty sa začne už túto sobotu 5. mája, keďže pre množstvo výtlkov spôsobuje problémy počas jazdy.

Sledujte nás na Facebooku0 zdieľaní

Dopravný servis
Hlavná
Práca na ceste
10:14
Dražovce
Iné nebezpečenstvo
08:17
Hlavná
Prekážka na ceste
08:17
Lužianky
Kolóna
07:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina