16 máj 2018 - 11:24

Podvodník chcel dôchodkyňu nalákať na úver a za vybavenie si pýtal zlaté šperky, hrozí mu 10 rokov

Foto: Podvodník chcel dôchodkyňu nalákať na úver a za vybavenie si pýtal zlaté šperky, hrozí mu 10 rokov
Foto: ilustračné

Vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Nitry obvinila zo zločinu podvodu 54-ročného muža z obce Lužianky. V sobotu 12. mája popoludní mal obvinený v meste Nitra osloviť 72-ročnú ženu a predstaviť sa jej ako bývalý kolega z práce. Neskôr ju pozval na kávu s tým, že jej pomôže so získaním finančnej hotovosti prostredníctvom vybavenia úveru v banke. Následne sa ponúkol, že ju odvezie domov a vylákal od nej zlaté šperky za viac ako 266 eur.  

„Na druhý deň v nedeľu ženu telefonicky kontaktoval a dohodol si s ňou stretnutie na pondelok. Pri tomto telefonáte si 72-ročná dôchodkyňa zrejme uvedomila, že sa stala obeťou podvodu a preto vec oznámila na polícii. Nitrianski kriminalisti začali vo veci okamžite konať a po preverení všetkých informácii bol 54-ročný Juraj na polícii ku skutku vypočutý,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre Božena Bruchterová. 

Keďže už v minulosti bol tento muž za majetkovú trestnú činnosť právoplatne odsúdený, vyšetrovateľka spracovala podnet na návrh na jeho väzobné trestné stíhanie. Šperky, ktoré od poškodenej vylákal boli zaistené. Obvinenému za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.0 zdieľaní

Dopravný servis
Dražovce
Prekážka na ceste
19:17
Hlavná
Policajná hliadka
16:17
Napervillská
Kolóna
16:15
Dražovce
Kolóna
16:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina