11 jún 2018 - 11:43

65-ročný Jozef za streľbu na Okresnom úrade v Nitre pôjde do väzby

Foto: 65-ročný Jozef za streľbu na Okresnom úrade v Nitre pôjde do väzby

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici poslal do väzenia 65-ročného Jozefa J., za streľbu na Okresnom úrade v Nitre. Dôchodca spáchal zločin prípravy úkladnej vraždy, pokus vraždy a nedovolené ozbrojovanie.  

Sudca pre prípravné konanie ŠTS vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý požadoval väzbu z obavy, že obvinený by v trestnej činnosti mohol pokračovať. Voči verdiktu prokurátor ani obvinený sťažnosť nepodali, takže rozhodnutie je právoplatné.  

Incident sa stal v stredu 6. júna pred 8:30 ráno. Dôchodca prišiel na Okresný úrad v Nitre na prerokovanie priestupku. V miestnosti sa okrem Jozefa nachádzali dve pracovníčky, ktoré s ním čakali na jeho 68-ročného suseda, s ktorým mal spor riešiť. Sused však nachodil, a tak Jozef vytiahol zbraň a strelil medzi zamestnankyne. Muža ihneď hliadka odzbrojila a zadržala.

Pri incidente sa našťastie nikto nezranil, záchranári ošetrili jednu z pracovníčok, ktorá bola v šoku a v oku mala strelný prach. Jozef mal zbraň v nelegálnej držbe, preto je stíhaný za nedovolené ozbrojovanie. Spolu so susedom žijú v dome pre seniorov v susedných bytoch a spory medzi sebou majú už dlhodobo. 0 zdieľaní
Zdroj: webnoviny.sk
Dopravný servis
Novozámocká
Policajná hliadka
20:18
Novozámocká
Prekážka na ceste
20:11
Novozámocká
Iné nebezpečenstvo
19:16
Novozámocká
Dopravná nehoda
19:14
Hlavná
Policajná hliadka
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina