15 jún 2018 - 12:35

Nebezpečná kozmetika zrejme aj na Slovensku, v jednom z výrobkov zistili prítomnosť azbestu

Foto: Nebezpečná kozmetika zrejme aj na Slovensku, v jednom z výrobkov zistili prítomnosť azbestu
Galéria: 3 fotky
Foto: uvzsr.sk

Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré sa môžu predávať aj v slovenských obchodoch.  Ide o tri problémové výrobky. Prvým sú vlhčené utierky Wet Towel –Islak Havlu, Chamomile. 

V zozname zložiek je uvedená zmes konzervačných látok Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone, čo je v rozpore s nariadeniami Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch. Zmes je povolená len do zmývateľných výrobkov, preto môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb. 

Druhým je mydlo Love me Bath soap značky BadeFree. Má tvar čokolády a je zabalené v kartónovom obale. Produkt pripomínajúci potravinu nie je bezpečný, pretože má vôňu, farbu, vzhľad, obal, ktoré môžu spôsobiť, že najmä deti si ho môžu zameniť s potravinou a v dôsledku toho vložiť do úst čo by mohlo byť nebezpečné a zapríčiniť dusenie či otravu.   

Tretím výrobkom je makeupová sada Claire’s makeup set vyrobená v Číne. Kozmetická súprava zložená z 3 častí v tvare srdca fialovej farby, obsahuje farby na oči, rúže, púder, maskaru a i. Vo výrobku boli zistené vlákna azbestu, čo je v rozpore s nariadeniami Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.


0 zdieľaní
Zdroj: uvzsr.sk
Dopravný servis
Novozámocká
Stacionárny radar
21:16
Novozámocká
Práca na ceste
18:18
Dražovce
Prekážka na ceste
17:18
Novozámocká
Kolóna
17:16
Hlavná
Kolóna
16:18
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina