Hokejisti HK Nitra na domácom štadióne podľahli Žiline o jeden gól

V 12. kole Tipsport ligy domáci hokejisti podľahli súperovi zo Žiliny tesne 2:3. V prvej polovici 1. tretiny sa hral nevýrazný hokej, a ani čistých príležitostí nebolo veľké množstvo. Skóre sa menilo až v závere, keď v 17. minúte skóroval Konečný a poslal Žilinu do vedenia. V prvej tretine tak padol jediný gól.

V druhej tretine opäť ako prvý strelili gól hostia, keď v 28. minúte zvýšil na 2:0 Jurík. Nitranom sa nedarilo dostať do tempa, a tak inkasovali aj tretí gól z hokejky Poulina. „Vlci“ po dvoch tretinách vyhrávali rozdielom triedy 3:0.

V tretej tretine nastúpila Nitra zo zmenenými formáciami, s cieľom čím skôr streliť gól. To sa podarilo v 48. minúte keď skóroval Paulovič. „Corgoni“ po strelenom góle ožili a hneď vsietili aj kontaktný gól na 2:3 zásluhou Mezeja. Nitrania sa pokúšali vyrovnať ale nepomohla im ani záverečná hra bez brankára. Hoci mali o jedného hráča na ľade viac a súpera tlačili až do záverečných minút, vyrovnať sa im nakoniec nepodarilo.

Nitra je momentálne na 6. mieste tabuľky zo 17 bodmi, bod pred Novými Zámkami. V nasledujúcom kole hrá s hokejistami Detvy. Zápas sa hrá v piatok 20. októbra o 18. hod.

Hodnotenie trénerov po zápase

Stanislav Škorvánek (Žilina): „Sme v situácii, keď potrebujeme každý zápas získavať body. Po neúspešnej sérii zápasov sme do Nitry prišli bodovať. Som rád, že sa to podarilo. Na výkone oceňujem emócie, ktoré mi predtým chýbali. Bojovným výkonom sme udržali vedenie. Dostali sme sa síce pod veľký tlak, ale chlapcom musím poďakovať. V našom výkone som videl bojovnosť a obetavosť.“

Andrej Kmeč (Nitra): „Naša situácia je podobná ako tá žilinská. Tiež potrebujeme každý bod. Žilina hrala prvé dve tretiny veľmi dobre v strednom pásme, robilo nám to problémy. Chýbala mi však väčšia chuť sa pobiť o výsledok. V tretej tretine sme sa dvihli, ale bolo neskoro. Nestačí hrať dobre len jednu tretinu. Ak bude o výsledok bojovať len pár hráčov, stále to bude zlé.“

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 48. Paulovič (Krištof, Kutálek), 52. Mezei (Krištof) - 17. Konečný (Stupka), 28. J. Jurík (Konečný), 36. Poulin (E. Švec) Rozhodovali: Kubuš, Stano – Tvrdoň, Junek,

Vylúčenia: 4:3 na 2 min, navyše: P. Mikúš (Žilina) osobný trest 10 min za napadnutie hlavy a krku

Návšteva: 1754 divákov

Zostavy:

Nitra: M. Laco – Mezei, J. Kováčik, Ordzovenský, Milam, Versteeg, Mir. Pupák, Rýgl, Mich. Pupák – Cope, Krištof, Paulovič - T. Mikúš, Blackwater, Luciani – J. Ručkay, Kutálek, H. Ručkay – Rzavský, Šille, Štumpf

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, M. Roman, Meliško, Váňa – Klimenta, E. Švec, Kučkin – Švihálek, Martindale, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Dolinajec, Ondruš, Rogoň