16 október 2017 - 13:59

V tomto týždni prebehne vo viacerých Nitrianskych okresoch osobitná policajná kontrola

Foto: V tomto týždni prebehne vo viacerých Nitrianskych okresoch osobitná policajná kontrola
Foto: minv.sk

Tento týždeň prebehne celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov majiteľov vozidiel. Na území krajského Riaditeľstva PZ v Nitre bude kontrola vykonaná na území týchto okresov:

Kontroly budú zamerané najmä na hlavné príčiny nehodovosti, polícia zároveň vyzýva na rešpektovanie pravidiel cestnej premávky, aby nedošlo k zbytočným nehodám a zraneniam  

„Policajti budú dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti  hlavnými príčinami dopravných nehôd ako rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Polícia touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom.

Keďže v poslednom období sa stalo viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky, je dodržiavanie týchto pravidiel nevyhnutné.2 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Nitra
Dopravný servis
Novozámocká
Prekážka na ceste
11:15
Novozámocká
Kolóna
10:15
Hlavná
Práca na ceste
09:17
Napervillská
Kolóna
08:12
R1 - Malanta
Kolóna
08:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.