19 október 2017 - 12:20
Juraj Kristek

Dôchodkyňa dala neznámemu mužovi 2 110 eur, polícia po páchateľovi pátra

Neznáma žena cez telefón vylákala finančnú hotovosť od 79-ročnej dôchodkyne z Nových Zámkoch klamlivým spôsobom. Do telefónu sa jej predstavila ako jej sestra a požiadala ju, aby jej poskytla finančnú hotovosť, nakoľko nemá peňažné prostriedky. Dôchodkyňa jej prisľúbila, že pôjde peniaze vybrať do banky a dohodli si stretnutie, kde mala peniaze odovzdať.

Poškodená ešte v ten deň navštívila dve banky, kde jej však odmietli peniaze vydať a tak na dohodnuté stretnutie zobrala všetky svoje úspory, ktoré mala doma. Po ceste stretla neznámeho muža, ktorý jej podal ruku a poškodená sa ho spýtala, či ho posiela Katka. Následne jej muž zobral peňaženku z ktorej vybral 2 110 eur a z miesta odišiel. Dôchodkyňa až následne zistila, že bola podvedená. Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Polícia preto občanom odporúča: „Ak vás telefonicky kontaktuje osoba, ktorá sa vydáva za vášho príbuzného a žiada o finančnú pomoc, čo najskôr si overte  či skutočne telefonoval váš príbuzný. Obratom mu zavolajte,“ uviedla Nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.
Zdroj: KR PZ Nitra

Dopravný servis
Chrenovská
Jama na ceste
17:18
Chrenovská
Prekážka na ceste
17:15
R1a
Prekážka na ceste
15:13
Hlavná
Zver pri ceste
23:13
Novozámocká
Policajná hliadka
22:16
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.