19 október 2017 - 12:20

Dôchodkyňa dala neznámemu mužovi 2 110 eur, polícia po páchateľovi pátra

Neznáma žena cez telefón vylákala finančnú hotovosť od 79-ročnej dôchodkyne z Nových Zámkoch klamlivým spôsobom. Do telefónu sa jej predstavila ako jej sestra a požiadala ju, aby jej poskytla finančnú hotovosť, nakoľko nemá peňažné prostriedky. Dôchodkyňa jej prisľúbila, že pôjde peniaze vybrať do banky a dohodli si stretnutie, kde mala peniaze odovzdať.

Poškodená ešte v ten deň navštívila dve banky, kde jej však odmietli peniaze vydať a tak na dohodnuté stretnutie zobrala všetky svoje úspory, ktoré mala doma. Po ceste stretla neznámeho muža, ktorý jej podal ruku a poškodená sa ho spýtala, či ho posiela Katka. Následne jej muž zobral peňaženku z ktorej vybral 2 110 eur a z miesta odišiel. Dôchodkyňa až následne zistila, že bola podvedená. Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Polícia preto občanom odporúča: „Ak vás telefonicky kontaktuje osoba, ktorá sa vydáva za vášho príbuzného a žiada o finančnú pomoc, čo najskôr si overte  či skutočne telefonoval váš príbuzný. Obratom mu zavolajte,“ uviedla Nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


33 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Nitra
Dopravný servis
Hlavná
Policajná hliadka
20:18
Hlavná
Policajná hliadka
18:14
Hlavná
Policajná hliadka
17:18
Novozámocká
Prekážka na ceste
16:18
Novozámocká
Kolóna
16:17
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.